zamosc.tv

"Echa dawnej Rzeczypospolitej" w MFiB Arsenał

dodano: 07.05.2021

W 2021 roku obchodzimy 180. rocznicę urodzin Józefa Brandta. Z tej okazji, od 6 maja udostępniamy zwiedzającym wystawę czasową "Echa dawnej Rzeczypospolitej w twórczości Juliusza Kossaka, Józefa Brandta i Józefa Chełmońskiego".

Wystawa ma za zadanie przedstawić i porównać odmienne środki wyrazu stosowane w ich pracy twórczej. Juliusz Kossak tworzył głownie akwarele, Józef Brandt już w latach 70. XIX wieku sięgnął po nowy wynalazek techniki - fotografię. Józef Chełmoński swój warsztat opierał na wnikliwej obserwacji natury, a fenomenalną pamięć wspierał rysunkami i szkicami.

Więcej informacji na temat wystawy znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.muzeumarsenal.pl
Serdecznie zapraszamy do zamojskiego Arsenału!

Kinga Kołodziejczyk
MUZEUM FORTYFIKACJI I BRONI ARSENAŁ
ODDZIAŁ MUZEUM ZAMOJSKIEGO

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz