zamosc.tv

Obchody 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej- Lublin

dodano: 07.04.2021

Obchody 11. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej Lublin, 10 kwietnia 2021 roku (sobota).

10 kwietnia będziemy przeżywali 11. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, wydarzenia bez precedensu w naszej historii. Warto przypomnieć, że w Lublinie została wypracowana i jest realizowana w niezmienionej formie od pierwszej rocznicy wspólna formuła upamiętnienia tej narodowej tragedii, ponad partyjnymi podziałami, łączącą przedstawicieli różnych szczebli władz administracji państwowej i samorządowej, organizacji i instytucji, świeckich i duchownych, z aktywnym udziałem młodego pokolenia.
W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tej katastrofy – wybitnych przedstawicieli narodu i państwa, którzy zginęli tragicznie pełniąc służbę publiczną - w dotychczasowy sposób. O godz. 17.00 reprezentanci Społecznego Komitetu - Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej, Dowódca Garnizonu Lublin, Przewodniczący Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność” złożą wspólny wieniec pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru oo.Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42, jako symbol hołdu i wdzięcznej pamięci Mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny o 96 Ofiarach smoleńskiej tragedii.
O godz. 18.00 reprezentanci Społecznego Komitetu wezmą udział we Mszy św. w intencji Ofiar tej tragedii pod przewodnictwem JE bpa Józefa Wróbla w kościele pw.Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie. Po Mszy – z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego – nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele MB Królowej Polski.
Zachęcamy Mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny do indywidualnego upamiętnienia
ludzi, którzy służąc Ojczyźnie oddali swe życie w tym tragicznym wydarzeniu sprzed 11 lat.
„Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”.

W imieniu Społecznego Komitetu
Teresa Misiuk

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz