Mieszkańcy Zamościa nie dali się oszukać
dodano: 02.02.2021Oszuści kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Zamościa. Dzwoniąc do starszych osób podawali się za krewnych i informowali o spowodowaniu rzekomego wypadku. Następnie nie licząc się z uczuciami starszych osób prosili o pieniądze, które miały pomóc w polubownym zakończeniu sprawy. Mieszkańcy naszego miasta nie dali się nabrać, a o podejrzanych telefonach informowali policjantów.
Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Zamościa. Wczoraj policjanci otrzymali 7 zgłoszeń o próbach tego typu przestępstw. Na szczęście nikt nie nabrał się na historie wymyślane przez nieuczciwych rozmówców i nie stracił swoich oszczędności.
We wszystkich przypadkach wymyślone przez oszustów historie były podobne. Na telefony stacjonarne seniorów dzwoniła kobieta lub mężczyzna. Przedstawiając się za córkę lub syna zdenerwowanym głosem informowali o śmiertelnym potrąceniu pieszego na przejściu. Następnie twierdzili, że są sprawcami tego zdarzenia. Wskazywali, że sprawę można załatwić polubownie jednak potrzebują pieniędzy. W tym miejscu padała prośba o pieniądze. Kwoty pożyczek były różne od 160 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych. W niektórych przypadkach do rozmowy włączał się rzekomy policjant, co miało uwiarygodnić opowiadaną historię.
Na szczęście mieszkańcy naszego miasta zachowali czujność i nie dali się oszukać. Seniorzy od razu orientowali się, że dzwonią do nich oszuści i rozłączali połączenia. Niektórzy z nich dopytywali o szczegóły zdarzenia, co powodowało u oszustów zdenerwowanie i w konsekwencji kończenie rozmowy. O nieuczciwych zamiarach rozmówców seniorzy powiadomili zamojską policję.
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (656)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
dodano: 15.06.2026Teatr Rawa BĘDZIE PANI ZADOWOLONA! komedia o romansach i remontach 4 października 2026 o godz. 17:00 na scenie ZDK w Zamościu Świetna obsada, wartka akcja i komizm sytuacyjny, które rozbawią Was do łez! Genialna komedia omyłek na podstawie farsy Donalda Churchilla: The Decorator.
Zobacz materiałKucyki na gigancie
dodano: 30.05.2026Nietypowe zgłoszenie odebrał nad ranem dyżurny biłgorajskiej komendy. Po drodze wojewódzkiej nr 835 miały sobie spacerować dwa kucyki. Policjanci schwytali konie i ustalili ich właściciela. Przypominamy! Właściciel zwierzęcia jest zobowiązany do jego zabezpieczenia w taki sposób, aby nie stwarzało ono zagrożenia dla siebie lub ludzi.
Zobacz materiałTour de Roztocze 2026 - Zwierzyniec
dodano: 16.06.2026Zapraszamy do udziału w rajdzie Tour de Roztocze w Zwierzyńcu, którego organizatorem jest Powiat Zamojski wraz z Gminą Zwierzyniec.
Zobacz materiałSpotkanie z kadrą olimpijską w Tomaszowie Lubelskim
dodano: 11.06.2026Zapraszamy do udziału w otwartym spotkaniu Burmistrza Miasta Tomaszów Lubelski z kadrą Olimpijską sprinterów w jeździe szybkiej na łyżwach na torze długim.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)