zamosc.tv

Zapytaj ekspertów o „mały ZUS” i zgłaszanie dzieł

dodano: 12 stycznia 2021

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na telefoniczne dyżury swoich ekspertów. Będzie można zapytać o „mały ZUS” i o zasady zgłaszania umów cywilnoprawnych.

Dwa dyżury dotyczące zgłaszania umów cywilnoprawnych, czyli między innymi zleceń i umów o dzieło, odbędą się 14 i 20 stycznia w godzinach 8.00-10.00 pod numerem telefonu 84 688 13 32. Najnowszą zmianą w tym zakresie jest rejestrowanie w ZUS umów dzieło, które obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Pracownik Oddziału ZUS w Biłgoraju wyjaśni między innymi, kiedy dzieło należy zarejestrować i w jaki sposób to zrobić.
Natomiast 21 stycznia odbędzie się dyżur telefoniczny dotyczący „małego ZUS”, czyli obniżonych składek na ubezpieczenia społeczne, obliczanych od dochodu przedsiębiorcy. Firmy, które w ubiegłym roku nie korzystały z „małego ZUS”, mogą się do niego zgłosić do 1 lutego. Ekspert będzie odpowiadał na pytania przedsiębiorców w godzinach 10.00-13.00 pod numerem 84 696 20 13.

Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz