Towar nielegalny w towarze legalnym
dodano: 30.12.2020Papierosy o wartości 130 tys. złotych ujawnili na przejściu kolejowym w Terespolu funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG).
Papierosy ukryte były w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi.
W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.
Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki – pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności.
Rynkowa wartość udaremnionego przez KAS i NOSG przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.
Aktualności
więcej-
Nowe zasady dla hulajnóg elektrycznych
- Będą utrudnienia na ul. Lipskiej
- Kampania informacyjno-edukacyjna BEZPIECZNA BUTLA – BEZPIECZNY DOM
- Checklista DZSW
- 50. Międzynarodowe Koncerty Organowe - Krasnobród 2025
- Oszustwo na „znajomego z Facebooka”
- Wypadek 12-latka na hulajnodze elektrycznej. Apelujemy o ostrożność!
- Zachęcamy mieszkańców Zamościa do pobierania i korzystania z aplikacji mMieszkaniec
Komentowane Aktualności
- Nowe zasady dla hulajnóg elektrycznych (2)
- Oszustwo na „znajomego z Facebooka” (4)
- Wyjaśnienia dot. odbioru stadionu OSiR (2)
- ZUS: 1 mln wniosków o rentę wdowią; kolejne wypłaty trafiły do klientów (1)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Dziękuję i życzę (1627)
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (372)
- Stadion oddany do użytku i rasizm w Zamościu (102)
- PiS odnosi się do ostatnich sytuacji jakie miały miejsce w Zamościu (67)
- Rondo Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej (24)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (130)
- Jarosławiec w sieci dróg (6)
- Dziękuję i życzę (1627)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Znacznie przekroczyli dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość, dostali mandaty i stracili uprawnienia
dodano: 11.07.2025
Poruszanie się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h niesie ze sobą poważne konsekwencje. Można, bowiem poza wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące stracić również uprawnienia do kierowania pojazdami. Przekonali się o tym kolejni kierowcy, między innymi zatrzymany do kontroli drogowej w Zamościu na ul. Braterstwa Broni 33-letni kierowca Volvo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 79 km/h.
Zobacz materiał50. Międzynarodowe Koncerty Organowe - Krasnobród 2025
dodano: 18.07.2025
Ksiądz prałat Eugeniusz Derdziuk – proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie i Marek Kudlicki – kierownik artystyczny serdecznie zapraszają na kolejny koncert organowy, który odbędzie się w ramach 50. Międzynarodowych Koncertów Organowych.
Zobacz materiałTwórcze Ścieżki – przez sztukę, emocje i wartości
dodano: 25.06.2025
Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowym projekcie edukacyjno-artystycznym „Twórcze Ścieżki – przez sztukę, emocje i wartości”. Projekt realizowany jest w okresie wakacyjnym 2025 roku, a jego celem jest rozwój kreatywności, kompetencji społecznych i emocjonalnych młodych ludzi poprzez różnorodne warsztaty artystyczne i edukacyjne.
Zobacz materiałKultowy film w zamojskim kinie! Monty Python i Święty Graal. 50-lecie premiery
dodano: 02.07.2025
Premiera tego absurdalnego filmu nigdy nie miała miejsca w Polsce. Dlatego robimy ją teraz, 50 lat po premierze światowej, bo w 1975 roku akurat graliśmy w kinach świetną „Ziemię obiecaną” Wajdy, a później już musieliśmy szybko lecieć do sklepu, by stanąć w kolejce po mięso. Nasi „przyjaciele” zza Buga też nie bardzo chcieli, żebyśmy pękali ze śmiechu.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (1)