zamosc.tv

Stanowisko KWW "Jesteśmy dla Zamościa" Mart Pfeifer - dotyczące Radnych Tadeusza Lizuta i Zdzisława Wojtaka

dodano: 31 grudnia 2019

STANOWISKO RADNYCH KWW „JESTEŚMY DLA ZAMOŚCIA” MARTY PFEIFER DOTYCZĄCE OŚWIADCZENIA RADNYCH RADY MIASTA TADEUSZA LIZUTA I ZDZISŁAWA WOJTAKA.

 

W nawiązaniu do oświadczenia złożonego w dniu dzisiejszym przez radnych Rady Miasta Panów Tadeusza Lizuta i Zdzisława Wojtaka informujemy, że decyzja o wykluczeniu w/w radnych z Klubu „ Jesteśmy dla Zamościa” Marty Pfeifer zapadła w dniu 30.12.2019r. Podjętą w dniu wczorajszym decyzję rozważaliśmy znacznie wcześniej. Trudno współpracować z osobami niegodnymi zaufania.
Głównym powodem wykluczenia radnych były docierające do nas opinie o ich działaniach. W naszej ocenie obaj Radni przedkładają interes osobisty ponad dobro miasta i jego mieszkańców. Obaj zgodnie stwierdzili, że proponowany projekt Budżetu Miasta Zamość na 2020 rok zawiera wiele wad, a mimo to, wbrew wcześniejszym ustaleniom zagłosowali za przyjęciem jego w przedstawionej formie. Czy tak postępują uczciwi ludzie??? Zawarte w oświadczeniu „radnych” treści w naszym odczuciu i na podstawie rocznej współpracy są jedynie pustymi sloganami oraz próbą zakłamania opinii publicznej.
Pan Tadeusz Lizut od początku uzyskania mandatu aktywnie zabiegał o lepiej płatne od obecnego (Pływalnia OSiR) stanowisko pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Członków Klubu wielokrotnie zapewniał, że nie będzie to miało wpływu na bezstronność jego oceny sytuacji w sprawach Miasta- jak to wygląda na dzień dzisiejszy - Państwo oceńcie sami. W naszej ocenie uzyskany mandat radnego stanowił jedynie element przetargowy w otrzymaniu upragnionego etatu. Postawa Zdzisława Wojtaka była dla nas zaskoczeniem, ponieważ podczas spotkania Klubu Radnych w dniu 27.12.2019 roku bezdyskusyjnie przyjął podjęte stanowisko wypowiadając negatywna opinię na temat projektu budżetu.
W swoim oświadczeniu Panowie Lizut i Wojtak powołują się na pragnienie podejmowania niezależnych decyzji. W naszym odczuciu brzmi to dość groteskowo... Nadmieniamy, że to Radni KWW Marty Pfeifer są niezależni posiadając zdolność współpracy ponad podziałami z pozostałymi radnymi Rady Miasta oraz Prezydentem. Priorytetem jest jednak dobro miasta i interes mieszkańców. Dla tych którzy przedkładają interes własny ponad dobro ogólne oraz wzbudzają wątpliwości moralne nie ma miejsca wśród nas.
W związku z zaistniałą sytuacją, nagannym zachowaniem w/w Radnych KWW „ Jesteśmy dla Zamościa”. Marty Pfeifer- żądamy od nich złożenia mandatów w trybie natychmiastowym.KWW „ Jesteśmy dla Zamościa” Marty Pfeifer

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 19:33, 07 stycznia 2020 przez: Do przedmówcy

Dokładnie! Trzeba edukować by społecznicy byli. Zacytuj

dodano: 09:15, 07 stycznia 2020 przez: jak widać

Na całym świecie panoszy się mamona władzy i pieniędzy, stąd mamy układy. różne powiązania i grupy interesów. Tego nikt nie zatrzyma i NIGDY nie zmieni. Na to niema siły i szkoda się tym zajmować. Ten co mówi ,że pracuje społecznie i dla idei ZA PIENIĄDZE , to po prostu bezczelnie kłamie. Jak robi to ,nie za pieniądze tj. bez jakiegokolwiek wynagrodzenia może nazywać siebie społecznikiem. Zacytuj

dodano: 16:36, 02 stycznia 2020 przez: Wzór godny naśladowania

ps. A jak Pani Marta odeszła z PO to ani myślała złożyć mandatu radnej bezradnej :) Zacytuj

dodano: 11:51, 02 stycznia 2020 przez: nowe zasady rządzących

oni wszyscy są siebie warci, ci co wystąpili i ich patronka- tylko rozgłos wokół siebie; jak facet dostał pracę to nie może inaczej tak jak wielu z nich szybko znalazło dobre posadki i to jasne jak słońce że to są reguły pisu Zacytuj

dodano: 08:28, 02 stycznia 2020 przez: taka prawda

O złożeniu mandatów to można tylko pomarzyć. Tak,jak nie da się zawrócić kijem Wisły, tak nie zmienimy tego świata i mentalności człowieka. U większości ludzi interes prywatny stoi na pierwszym miejscu. Mówienie o społecznikach to też czysta utopia. A wybory, to" walka" o pozycje w środowisku i apanaże.. Najważniejsze w tym wszystkim jest to,żeby tylko nie szkodzić innym. Jak wybrać ludzi rozsądnych, uczciwych, takich co nie będą szkodzić, nie sugerując się ich przynależnością do ugrupowań?JEDYNYM ROZSĄDNYM I UCZCIWYM ROZWIĄZANIEM SĄ OKRĘGI JEDNOMANDATOWE--ale do tego potrzeba dobrej woli ustawodawcy. Wtedy nie będzie interesów grupowych i głosowań pod dyktando. Zacytuj

dodano: 15:21, 01 stycznia 2020 przez: oddać ludziom za głosy wyborcze

nie wiem o co chodzi do końca, ale mają rację, jedni godni drugich Zacytuj