zamosc.tv

Stracili prawa jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

dodano: 03 grudnia 2019, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

W Białowoli w miejscu, gdzie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się zgłoszenie o przekraczaniu dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Kierowcy otrzymali mandaty karne, punkty i na najbliższe 3 miesiące stracili również uprawnienia.

W miniony weekend policjanci z zamojskiej drogówki weryfikując zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Białowoli obserwowali ruch pojazdów, w miejscu, w którym na Mapie zostało wskazane, że jeżdżący tamtędy kierowcy poruszają się zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. W czasie pełnionej tam służby mundurowi zauważyli 66-letnią kierującą volkswagenem, która jechała z prędkością 105 km/h. Powyżej 100 km/h na liczniku miał również 32-letni mieszkaniec Zamościa, który poruszał się pojazdem marki Citroen oraz 68-latek z gm. Zamość siedzący za kierownicą samochodu marki Citroen.
Zatrzymani do kontroli drogowej kierujący otrzymali wysokie mandaty karne, ich konta zasiliły dodatkowe punkty, mundurowi zatrzymali im również prawa jazdy.  
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy z nas ma możliwość powiadomienia policjantów o występującym w danym miejscu zagrożeniu.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz