zamosc.tv

Pechowy złodziej

dodano: 02 grudnia 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

O prawdziwym pechu może mówić 25-letni mężczyzna, któremu nie powiodła się do końca kradzież 4 telefonów komórkowych. Po „skoku” na sklep, widząc, że ktoś za nim jedzie, rzucił się do ucieczki ulicami miasta. Jak się okazało, jednym z goniących go był policjant operacyjny będący na wolnym. Poczynania pirata drogowego nie umknęły też będącemu na urlopie policjantowi z KSP, który ruszył za nim w pościg, podejrzewając, że może być pijany. Ucieczka 25-latka zakończyła się uderzeniem w drzewo i wjechaniem do rowu. 25-latkowi nic się nie stało. Skradzione telefony policjanci odnaleźli ukryte w ściółce leśnej.

W czwartek  po południu doszło do kradzieży telefonów w jednym ze sklepów na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Sprawca wybiegając z łupami w ręku niespodziewanie natknął się na tomaszowszkiego operacyjnego policjanta będącego tego dnia na wolnym. Funkcjonariusz już wcześniej zwrócił uwagę na skodę stojącą na parkingu. Samochód miał uszkodzony przód. W pewnym momencie zauważył, jak ze sklepu wybiega młody mężczyzna z trzymanymi w ręku  pudełkami, wsiada do tego auta i szybko odjeżdża. Nie tracąc ani chwili, policjant wsiadł do swojego pojazdu i ruszył w pościg za złodziejem.
W trakcie pościgu policjant o zdarzeniu powiadomił dyżurnego tomaszowskiej jednostki prosząc o wsparcie. Uciekinier pędził ulicami miasta w Stronę Suścia nie zważając na przepisy ruchu drogowego, wykonując dość niebezpieczne manewry.
W międzyczasie te manewry kierującego skody zauważył inny policjant, będący na urlopie funkcjonariusz z KSP. Jadąc swoim samochodem zauważył pędzącego przez rondo pod prąd kierowcę skody. Podejrzewając, że kierujący tym autem może być nietrzeźwy, także ruszył za nim w pościg.
Uciekający już nie przed jednym pojazdem a dwoma, kierowca skody, na zakręcie za miejscowością Pasieki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz