„Tydzień Przedsiębiorcy” w ZUS
dodano: 13.09.2019Prowadzisz biznes? A może dopiero zamierzasz założyć firmę? W obu przypadkach znajdziesz coś dla siebie w ofercie „Tygodnia Przedsiębiorcy” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W planie są bezpłatne szkolenia i porady ekspertów.
„Tydzień Przedsiębiorcy” odbędzie się od 23 do 27 września. W tym czasie będzie można skorzystać ze szkoleń ZUS, które odbędą się w: Lublinie, Chełmie, Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie, Włodawie i Janowie Lubelskim. Szkolenia dotyczą między innymi: wypłaty świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i kontroli zwolnień lekarskich; ubezpieczeń unijnych; wpływu ulg składkowych dla przedsiębiorców na ich świadczenia z ZUS oraz sposobów na wyjście z zadłużenia w ZUS.
Dodatkowo w Biłgoraju, Chełmie i Tomaszowie Lubelskim odbędą się szkolenia dotyczące opodatkowania firm, prowadzone przez specjalistów urzędów skarbowych. W Chełmie i Zamościu organizatorzy zapraszają też na spotkanie z ekspertami Państwowej Inspekcji Pracy, dotyczące legalności zatrudnienia. A w Biłgoraju o ofercie finansowania dla firm opowiedzą przedstawiciele Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Zapisy na wszystkie szkolenia już ruszyły.
Przedsiębiorcy mogą też liczyć na indywidualne porady specjalistów urzędów skarbowych, urzędów pracy, a także przedstawicieli urzędów miast, zajmujących się ewidencją działalności gospodarczej. Dyżury ekspertów odbędą się w ZUS w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie i Puławach. W Lublinie dodatkowo będzie można skorzystać z porad Narodowego Funduszu Zdrowia i Państwowej Inspekcji Pracy.
Harmonogram „Tygodnia Przedsiębiorcy” wraz z informacją o zapisach na szkolenia i planem dyżurów eksperckich można znaleźć na stronie www.zus.pl. Tegoroczna edycja wydarzenia ma hasło „Zatrudniam legalnie - pracuję legalnie”, a partnerem akcji jest Państwowa Inspekcja Pracy.
Małgorzata Korba
rzecznik ZUS w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
„Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
- Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
- Nordic Walking dla Seniorów w Parku Miejskim
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (645)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- ks. Krystian Kotulski (46)
- Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski (6)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 20.06.2026.INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/ XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiałAlicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w Zamościu
dodano: 01.06.2026Alicja Majewska, jedna z najbardziej cenionych polskich piosenkarek, od lat współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem.
Zobacz materiałZnęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
dodano: 12.06.2026Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją rodziną. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zobacz materiałZUS i PIP zapraszają na szkolenie o wypadkach przy pracy
dodano: 16.06.2026Wypadki przy pracy – to temat bezpłatnego szkolenia, na które zapraszają Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy. Spotkanie odbędzie się przez internet. Trwają zapisy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)