Konkurs Pracodawca Przyjazny WOT rozstrzygnięty. Wśród laureatów firmy z Lubelszczyzny
dodano: 28.03.201927 marca br. w klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Pracodawca Przyjazny WOT". Tytuł laureata konkursu otrzymała firma PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa z Zamościa. Ponadto podziękowanie otrzymały Zespół Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie i spółka Eduzam, organ prowadzący LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość. Zwycięzcą konkursu został Pan Tomasz Kądziołka prezes Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.
Witając uczestników gali generał Kukuła podkreślił, że żołnierze OT łączą pełnienie służby wojskowej z życiem rodzinnym i zawodowym. Uzyskanie właściwego balansu tych czynników jest możliwe tylko wtedy, jeśli pracodawca wspiera swojego pracownika i rozumie znaczenie jego służby w wymiarze obronnym, społecznym, ale i biznesowym.
– „Szkolimy naszych żołnierzy w taki sposób, aby pozyskiwali specjalności podwójnego zastosowania. Po pierwsze konieczne do realizacji naszej misji: obrony i wspierania lokalnych społeczności. Po drugie jednak czyniące ich bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy. Z jednej strony bowiem kształtujemy w naszych żołnierzach karność, obowiązkowość czy inicjatywę. Z drugiej wielu z nich pozyskuje nowe, zwykle kosztowne kwalifikacje. Tym samym zatrudnianie żołnierzy może być źródłem przewagi konkurencyjnej” – powiedział generał Kukuła.
Pierwszym laureatem ogólnopolskim została firma Port Lotniczy Olsztyn - Mazury, w której imieniu statuetkę odebrał prezes Tomasz Kądziołka.
Spośród pracodawców zgłoszonych przez żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej laureatem konkursu została firma PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o. z Zamościa. Spółka wygrała etap regionalny, w którym brały udział firmy z terenu województwa lubelskiego. Żołnierz zatrudniony w zakładzie pracy, zgłaszając swojego pracodawcę poinformował w ankiecie, że bez wahania stworzył pracownikom możliwość uczestniczenia w służbie w WOT, wprowadzając elastyczne rozwiązania, powalające na połączenie obowiązków pracownika i nowych zadań wynikających z pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej.
Dyplom i gratulacje od dowódcy WOT gen. Wiesława Kukuły odebrał prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb w towarzystwie żołnierzy OT zatrudnionych w tej firmie.
Firma LHS sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu to polska firma, której historia sięga roku 1974. Od 2000 r. spółka zarządza infrastrukturą szerokotorowej linii kolejowej nr 65 – LHS oraz oferuje usługę trakcyjną i dodatkowe usługi logistyczno-spedycyjne w zakresie transportu kolejowego.
Ponadto wyróżnienie za udział w konkursie odebrała Agnieszka Macek, prezes firmy Eduzam, organu prowadzącego Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość im. Powstania Zamojskiego. W szeregach 2 LBOT służy grupa nauczycieli i uczniów z klas mundurowych tej szkoły, a kolejni deklarują chęć dołączenia.
Podziękowania otrzymał również Krzysztof Ślósarz z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie - szkoła również prowadzi klasy mundurowe.
Do uczestników gali finałowej konkursu list skierował także minister obrony narodowej. – „Wsparcie ze strony pracodawców może odgrywać kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o przystąpieniu do WOT. Konkurs jest wyrazem wielkiego znaczenia, jakie mają dla Terytorialsów relacje z pracodawcami. Dzisiejsi laureaci wiedzą, że oprócz formalności, ważne jest wzajemne zrozumienie” – podkreślił Mariusz Błaszczak.
Konkurs „Pracodawca przyjazny WOT” został ogłoszony w połowie grudnia 2018 roku. Jego celem jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami panującymi w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści, jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.
kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (657)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Fałszywy alarm (2)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tata na urlopie z dzieckiem – to już nie rzadkość
dodano: 23.06.2026Czy model rodzicielstwa w Polsce zmienia się? Powoli tak – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ojcowie coraz chętniej angażują się w opiekę nad dziećmi na urlopie rodzicielskim.
Zobacz materiał„Kanclerskie Czwartki”
dodano: 25.06.2026Już od czwartku 2 lipca zapraszamy na jubileuszową X edycję „Czwartków z…” czyli bezpłatnych spacerów po Zamościu z przewodnikiem w stroju historycznym.
Zobacz materiałZnęcał się nad rodziną i groził śmiercią. Recydywista trafił do aresztu
dodano: 12.06.2026Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn podejrzany o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją rodziną. Mężczyzna działał w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
Zobacz materiałŚcigali się ulicą Partyzantów w Zamościu. Dwóch kierowców odpowie za przestępstwo
dodano: 03.06.2026Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej jednostki podczas patrolu ulic miasta zatrzymali dwóch kierujących, którzy na ul. Partyzantów urządzili sobie nielegalny wyścig. Mężczyźni, kierując mercedesem i BMW, jechali z dużą prędkością zajmując oba pasy ruchu i wzajemnie się ścigając. Swoim zachowaniem stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym i popełnili przestępstwo - uczestniczenia w nielegalnym wyścigu pojazdów mechanicznych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)