Dzieci na drodze
dodano: 06.07.2018Kraśniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Wilkołaz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca vw potrąciła 10 – letnią rowerzystkę. Dziecko trafiło do szpitala w Lublinie. Kierująca pojazdem był trzeźwa.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17.00 w miejscowości Wilkołaz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki VW Passat w trakcie manewru wyprzedzania na drodze potrąciła 10 – letnią rowerzystkę, która miała wykonać nagły skręt w stronę auta. Rwerzystka została przewieziona do szpitala w Lublinie.
Na szczęście po przeprowadzonych badaniach okazało się, że dziecko odniosło tylko niewielkie stłuczenia bez żadnych poważniejszych urazów. Dziewczynka mieszkanka gm. Wilkołaz posiadała kartę rowerową uprawniającą ją do poruszania się po drodze. Kierująca pojazdem 36-letnia kobieta mieszkanka z tej samej gminy Wilkołaz, była trzeźwa. Policjanci w ramach czynności będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności zdarzenia.
Apelujemy o ostrożność! Okres wakacji to czas, kiedy na naszych drogach pojawia się więcej rowerzystów, także dzieci. Zwracajmy szczególną uwagę na najmłodszych użytkowników dróg, poruszających się rowerami czy też pieszo.
Aktualności
więcej-
Wypadek na quadzie
- Rozpoczął się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
- Jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek. Koncert Wiedeński
- Będzie Pani zadowolona! - komedia o romansach i remontach
- Daria ze Śląska i Marcel Tułacz gwiazdami finału 14. ZFF „Spotkania z historią”
- POCIĄGI - niezwykła podróż przez historię XX wieku - spotkanie z Maciejem Drygasem
- III Zamojski Orszak Dziejów
- Seniorka oszukana metodą na policjanta i prokuratora
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (25)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (53)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Pięć osób w szpitalu (10)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Coraz więcej Centrów Krwi kończy rok ze stratą finansową – czy zmiany MZ będą wystarczające?
dodano: 31.07.2026Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zakończyły rozliczanie 2025 roku. Ze sprawozdań finansowych wynika, że liczba placówek wykazujących stratę netto wzrosła do ośmiu na przestrzeni kilku lat. Choć Centrum Krwi w Lublinie zakończyło rok z zyskiem netto, to również mierzy się z wyzwaniami dotykającymi cały system. Sytuację finansową publicznej służby krwi ma szansę zmienić Ministerstwo Zdrowia, które obecnie pracuje nad zmianą wysokości opłat za krew i jej składniki – projekt rozporządzenia w tej sprawie znajduje się na etapie konsultacji publicznych.
Zobacz materiałZmiana nazwiska nie zmienia przeszłości
dodano: 27.07.2026Obywatel Mołdawii nie mógł podróżować do państw Schengen, więc postanowił zmienić dane. Podstęp wykryli funkcjonariusze SG z placówki w Medyce, wykorzystując system Entry/Exit (EES).
Zobacz materiałNawierzchnie kamienne i brukowe – trwałe rozwiązanie dla inwestycji
dodano: 03.08.2026Nawierzchnia jest bardzo ważnym elementem każdej inwestycji drogowej. To od jakości jej wykonania zależą trwałość, bezpieczeństwo użytkowania, walory estetyczne oraz koszty późniejszej eksploatacji. W przypadku parkingów, placów manewrowych, dróg wewnętrznych czy przestrzeni publicznych coraz częściej wybierane są nawierzchnie brukowe i kamienne, które łączą wysoką wytrzymałość z estetyką oraz możliwością dopasowania do charakteru inwestycji. W STANDROG realizacja nawierzchni opiera się nie tylko na doświadczeniu wykonawczym, ale również na wykorzystaniu technologii oraz specjalistycznego sprzętu do maszynowego układania kostki brukowej. Takie połączenie pozwala osiągnąć wysoką dokładność wykonania i zachować powtarzalną jakość nawet na bardzo dużych powierzchniach.
Zobacz materiałKiedy historia trafia na ekran. Zbliża się 14. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”
dodano: 09.08.2026Od 20 do 22 sierpnia 2026 Zamość ponownie stanie się miejscem spotkania filmu, historii i opowieści o ludziach, których losy na trwałe zapisały się w pamięci. Przed nami 14. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” – trzy dni projekcji filmowych, pokazów specjalnych, spotkań z twórcami i wydarzeń towarzyszących.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)