Skaner namierzył papierosy w rudzie żelaza
dodano: 20.04.2018Papierosy o wartości 60 tys. złotych zatrzymali w czwartek (19.04) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Hrubieszowa. Nielegalny towar ukryty był w ładunku rudy żelaza.
Funkcjonariusze znaleźli kontrabandę podczas kontroli pociągu towarowego jadącego z Ukrainy do Polski. Obraz na monitorze skanera rtg, którym prześwietlono skład, sugerował, że w jednym z kilkudziesięciu wagonów z rudą żelaza znajduje się też dodatkowy towar.
Aby dostać się do podejrzanego ładunku funkcjonariusze musieli usunąć znaczną część rudy żelaza. Trud nie poszedł jednak na marne. W wagonie mundurowi natrafili na owinięte czarną folią kartonowe pudła z papierosami. Łącznie zatrzymali 4,5 tys. paczek wyrobów tytoniowych. Gdyby zostały one nielegalnie sprzedane na polskim rynku skarb państwa straciłby około 50 tys. zł z tytułu niezapłaconych podatków.
W przypadku pociągów towarowych najczęściej wykorzystywanym przez przemytników towarem przykrywkowym dla przemycanych papierosów jest ruda żelaza. Ale „nielegalny dymek” funkcjonariusze z Hrubieszowa wydobywali już także z ładunku węgla czy drewna.
Warto przypomnieć, że skaner w Hrubieszowie był pierwszym w woj. lubelskim urządzeniem do prześwietlania pociągów towarowych. Funkcjonariusze świetlą nim składy już od 2012 r. Kilka lat później (w 2016 r.) granica uzbrojona została w kolejną potężną broń, gdy kolejowy rentgen zainstalowany został w pobliżu przejścia granicznego w Terespolu.
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Aktualności
więcej-
Uwaga! Oszustwa na „listonosza i policjanta”
- Historie, które zostają. Filmy konkursowe 14. ZFF „Spotkania z historią”
- Ślubowanie strażaków
- Drugie życie starych fotografii. Fundacja „Obywatelski Wschód” zaprasza na wyjątkową podróż do Zamościa z sprzed pół wieku
- Weź udział w XXX Międzynarodowym Biennale Fotografii „Zabytki"
- 20-letni kierowca quada uderzył w drzewo – śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala w Lublinie
- Dożynki Wojewódzkie już 30 sierpnia 2026 r. w Świdniku
- Uczą się ratować, reagować i chronić. Program „wGotowości” nie zwalnia tempa
Komentowane Aktualności
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (61)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (4)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Pięć osób w szpitalu (10)
- XXVII sesja Rady Gminy Zamość (3)
- 78-latek w BMW potrącił 12-letniego rowerzystę i uderzył w Toyotę (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
W schronisku powstanie nowy pawilon dla psów
dodano: 22.07.2026Pieskie życie zmieni się na lepsze. W schronisku powstanie nowy pawilon Plac budowy jest już przygotowany: stary budynek został wyburzony, a teren wyrównany. Dziś (20 lipca) został ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej i budowy nowiutkiego, komfortowego budynku dla psów z zamojskiego schroniska.
Zobacz materiałNowy dyrektor w UM Zamość. Wraca tu po kilku latach
dodano: 31.07.2026Piotr Zając wygrał konkurs na dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość. Zajmował to stanowisko już wcześniej.
Zobacz materiałWeź udział w XXX Międzynarodowym Biennale Fotografii „Zabytki"
dodano: 12.08.2026Ruszyła jubileuszowa, XXX edycja Międzynarodowego Biennale Fotografii „Zabytki"!
Zobacz materiałDrugie życie starych fotografii. Fundacja „Obywatelski Wschód” zaprasza na wyjątkową podróż do Zamościa z sprzed pół wieku
dodano: 13.08.2026Niedokończona odbudowa Przez dwa miesiące mieszkańcy otwierali rodzinne albumy, szuflady i dzielili się zdjęciami, których często nikt wcześniej nie widział. Rozkopane ulice, rusztowania, ekipy konserwatorów, czyny społeczne i codzienne życie w cieniu wielkiej odbudowy Zamościa. Wszystko to utrwalili na fotografiach. Teraz te niezwykłe zdjęcia i wspomnienia po raz pierwszy zostaną pokazane publicznie.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)