II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy O Prawie Wyborczym ,,Wybieram Wybory”
dodano: 20.11.2017W czwartek, 16 listopada 2017 r., Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiły wyniki pierwszego etapu II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Z prawie 7 tysięcy uczniów, którzy ostatecznie przystąpili do pierwszego, szkolnego etapu, do etapu wojewódzkiego przeszło 434 uczniów.
Z obszaru działalności Komisarza Wyborczego w Zamościu oraz Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu, do walki konkursowej przystąpiło ponad 200 osób z 21 szkół. Najwięcej, bo aż 13 uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowało się z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu. Ponadto do następnego poziomu Konkursu przeszło
3 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, 2 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim. Dodatkowo do Konkursu na szczeblu wojewódzkim, dostali się po jednym uczniu z Zespołu Szkół Budowlanych
i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.
Pełna lista osób, którzy przeszli do następnego poziomu Konkursu znajduje się na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu (http://zamosc.kbw.gov.pl/). Warto, również zaznaczyć, że uczennica Łucja Wieleba z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, uzyskała 25 punktów, co było maksymalną liczbą prawidłowych odpowiedzi.
Uczestnicy kolejnego etapu mają teraz czas do 31 stycznia 2018 r., na napisanie pracy na jeden z trzech tematów: „Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)”, „Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej” lub „Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast)”. Rozstrzygnięcie nastąpi do 15 lutego 2018 r.
Finał Konkursu będzie miał miejsce 15 marca 2018 r., w Warszawie. Najlepsi uczestnicy spotkają się z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.
Komisarz Wyborczy w Zamościu oraz Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu, składają podziękowania wszystkim osobom, które wzięły udział w Konkursie.
Anna Chrzan
Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (712)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026"
dodano: 20.06.2026.INFORMACJE DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNE POD LINKIEM https://zamojszczyzna.com.pl/eurofolk-2026-informacje-dla-wystawcow/ XXIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk - Zamość 2026" odbędzie się w dniach 13-19 lipca.
Zobacz materiałXXVII Zamojskie Dni Folkloru
dodano: 23.06.2026Starostwo Powiatowe w Zamościu zaprasza na XXVII Zamojskie Dni Folkloru, które odbędą się 5 lipca 2026 roku na dziedzińcu Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu. Wydarzenie zgromadzi zespoły śpiewacze, kapele, chóry oraz twórców ludowych prezentujących bogactwo regionalnej kultury i tradycji. Początek festiwalu zaplanowano na godzinę 9:30. Szczegóły na stronie https://www.powiatzamojski.pl/.../zaproszenie-do-udzialu...
Zobacz materiałBiblioteczna Odyseja, czyli niezwykła podróż z 10 skarpetkami – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym
dodano: 20.06.2026Upragnione wakacje za pasem, więc… zapraszamy do Książnicy Zamojskiej na Biblioteczną Odyseję, czyli niezwykłą podróż z 10 skarpetkami!
Zobacz materiałBezpieczna jazda w każdych warunkach. Kierowcy 2 LBOT podnoszą kwalifikacje
dodano: 05.06.2026Kontrolowane poślizgi, symulator dachowania i trening motocyklistów z wykorzystaniem Slide Bike - tak wyglądało szkolenie doskonalące kierowców z 2 Lubelskiej Brygady OT. Celem było podniesienie bezpieczeństwa i doskonalenie umiejętności w zakresie jazdy precyzyjnej oraz właściwego reagowania podczas sytuacji awaryjnych.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)