Ruszyły wypłaty dla nowych emerytów
dodano: 09.10.2017Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury osobom, które zgłosiły się po świadczenie w obniżonym wieku emerytalnym. Oddział ZUS w Biłgoraju w ciągu zaledwie czterech dni wydał 361 decyzji o przyznaniu emerytur.
Wnioski o emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn można było składać już od września. Ale dopiero po 1 października ZUS mógł rozpocząć wydawanie decyzji przyznających świadczenia, bo wtedy obniżenie wieku emerytalnego weszło w życie.
Przez pierwsze cztery dni placówki Oddziału ZUS w Biłgoraju (w tym Chełm) wydały 361 decyzji o przyznaniu emerytury. Z tego około pięćdziesięciu osób dostało pierwszą wypłatę już w piątek, 6 października. Przelewy bankowe i przekazy pocztowe dla kolejnych emerytów ZUS zrealizuje w następnych terminach płatności, wskazanych w indywidualnej decyzji. Przypomnijmy, że terminy wypłat emerytur z nowego systemu w biłgorajskim ZUS to: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień każdego miesiąca.
W już wydanych przez biłgorajski ZUS decyzjach emerytalnych widać sporą różnicę między świadczeniami kobiet i mężczyzn. Przeciętna emerytura kobiety wynosi ok. 1325 zł, a mężczyzny – ok. 2399 zł.
Co jedenasta z osób, którym ZUS już przyznał emeryturę, na razie ma zawieszoną wypłatę. To dlatego, że jeszcze nie dostarczyły do instytucji świadectwa pracy z informacją o rozwiązaniu stosunku pracy. Gdy ZUS otrzyma brakujące świadectwo, uruchomi wypłatę emerytury.
Dotychczas do placówek Oddziału ZUS w Biłgoraju wpłynęło około 2,4 tys. wniosków od osób, chcących przejść na emeryturę w obniżonym wieku.
Małgorzata Korba
regionalny rzecznik ZUS
w województwie lubelskim
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (713)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (61)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Zaproszenie na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz
dodano: 10.06.2026Już 19 czerwca o godz. 16:00 w Książnica Zamojska odbędzie się spotkanie autorskie oraz wernisaż wystawy Danuty Agnieszki Kurczewicz pt. „Spomiędzy słów namalowane”.
Zobacz materiałOPW z dronem, przyszłość zaczyna się dziś!
dodano: 22.06.2026Nowoczesne technologie wkraczają do Oddziałów Przygotowania Wojskowego!
Zobacz materiałWpisane w czas. Jubileuszowa wystawa z okazji 100-lecia Muzeum
dodano: 15.06.2026Muzeum Zamojskie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas”, przygotowanej z okazji 100-lecia działalności instytucji. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 20 czerwca 2026 r. o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Ormiańskiej 26 w Zamościu.
Zobacz materiałCo nas różni? - spotkanie przy kawie
dodano: 16.06.2026Zapraszamy Państwa na spotkanie – rozmowę o tym co nas różni w kontekście hasła 51. Zamojskiego Lata Teatralnego, czyli: JEST PÓŹNO.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)