gminazamosc.tv

Babciu pilnie potrzebuję pieniędzy

dodano: 22 marca 2011

Policjanci z Zamościa poszukują oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność złotych. Starsza pani po telefonie od "rzekomego" wnuczka, wierząc w historię o wypadku, w którym miał uczestniczyć, przekazała gotówkę nieznajomemu mężczyźnie. Jak się okazało jej prawdziwy wnuk nigdy nie był uczestnikiem wypadku i nie prosił o pożyczkę. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj do domu 85-letniej mieszkanki Zamościa zadzwonił telefon. Starsza pani podniosła słuchawkę i usłyszała prośbę "Babciu, pilnie potrzebuję pieniędzy". Głos w telefonie był nieco zachrypnięty. 85-latka zapytała czy rozmawia z wnukiem. Rozmówca tłumaczył swój zmieniony głos przeziębieniem. Wnuczek prosił o pożyczkę. Interesowała go kwota 50 tys. złotych. Twierdził, że był sprawcą wypadku i teraz musi wypłacić pokrzywdzonym odszkodowanie. Mężczyzna kilkakrotnie kontaktował się z kobietą. Przekonywał, że gotówka jest mu niezbędna i wkrótce ją zwróci. Brak finansowego wsparcia ze strony babci może spowodować zaś, że zostanie zatrzymany i trafi do więzienia. 85-letnia kobieta uległa namowom. Z odliczoną sumą 10 tys. złotych Zamościanka wyszła przed blok i przekazała pieniądze nieznajomemu mężczyźnie. Jak zapewniał wnuczek, osobiście nie mógł zgłosić się po odbiór pożyczki bo w związku z wypadkiem zatrzymali go policjanci.
Kiedy 85-latka wróciła do mieszkania skontaktowała się z wnukiem. Wówczas okazało się, że nie był on uczestnikiem żadnego wypadku i nie prosił o pożyczkę.
Zamojscy policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich łatwowierności i dobrym sercu. Aby nie stać się ich ofiarą pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych. Policjanci apelują, szczególnie do rodzin i bliskich, osób starszych, aby uczulać je na takie bądź podobne sytuacje. Zawsze, kiedy nieznajomi proszą o pieniądze czy wartościowe przedmioty należy skontaktować się z osobą za którą się podają i upewnić czy takiej pomocy potrzebują.

nadkom. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 15:57, 05 października 2019 przez: Antyklerykał

A co na to kuria...? Zacytuj