gminazamosc.tv

Grad medali zapaśników i sumoków

dodano: 22 lutego 2011, źródło: iaslubelskie.pl

Aż 33 medale zdobyli w miniony weekend na zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich zawodnicy Pogoni Czartowczyk. 22 razy na podium Mistrzostw Województwa Lubelskiego, które odbyły się w Chełmie, stawali zapaśnicy, a 11 krążków wywalczyli w Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Krotoszynie sumocy.

W rywalizacji zapaśników uczestniczyło ponad 100 zawodników z najlepszych klubów w regionie. Oprócz Pogoni Czartowczyk w turnieju brali udział reprezentanci: Agrosu Zamość, Olimpu Janów Lubelski, Cementu Gryfa Chełm, Orła Wierzbica, UKS Kisielsk i Orląt Łuków.
Złote medale dla klubu z gminy Tyszowce zdobyli: Damian Radom, Adam Gardzioła i Jakub Darmochwał. Srebrne krążki wywalczyli: Weronika Ryło, Jakub Niewiadomski, Piotr Kwaśny, Przemysław Piliszczuk i Jakub Darmochwał. Z brązowymi medalami z turnieju w Chełmie wrócili: Karolina Jachimek, Patrycja Radom, Jakub Flak, Gabriel Jurkiewicz, Mateusz Jurkiewicz, Bartłomiej Bilewicz, Dawid Kisiel, Karol Czernij, Maciej Gardzioła, Dominik Kisiel, Filip Gąsior, Adrian Arcaba, Tomasz Niewiadomski i Patryk Jędruszewski.
Zawody sędziowali wybitni zapaśnicy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich oraz mistrzostw świata i Europy: Dariusz Jabłoński, Andrzej Głąb, Piotr Jabłoński i Radosław Truszkowski.
Gdy w Chełmie młodzi zapaśnicy „Pogoni” zdobywali trofea na macie, ich starsi, klubowi koledzy zdobywali na dohyo w Krotoszynie ważne punkty do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Sumo.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 13:57, 26 stycznia 2018 przez: Kostys

Kuba Kuba Kuba!!! Najlepszy sumo na swiecie! Zacytuj