zamosc.tv

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaprasza do zwiedzania

dodano: 22 maja 2020

Informujemy, iż zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. wprowadzającym częściowe zniesienie zakazu działalności niektórych instytucji kultury od 4 maja 2020 r. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego w Zamościu od 22 maja 2020 r. wznawia udostępnianie ekspozycji dla zwiedzających.
Z uwagi na wytyczne dla funkcjonowania muzeów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, wydane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otwarcie muzeum będzie miało ograniczony zakres i formę. Ekspozycje w Arsenale i Pawilonie pod Kurtyną będą czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 16. Zawieszone pozostaje udostępnianie Projekcji multimedialnej w Prochowni.

Szczególne zasady obowiązujące podczas stanu epidemii COVID-19
W związku z wprowadzeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, kierując się ustawowym obowiązkiem zabezpieczenia oraz konserwacji zbiorów, a także dla zapewnienia maksymalnej ochrony przed zarażeniem, na czas trwania epidemii, Muzeum wprowadza szczególne zasady i regulacje, jak następuje:
1. Obowiązek stosowania przez wszystkie wchodzące do Muzeum osoby płynu odkażającego ręce, znajdującego się w dozownikach w strefie wejścia do budynków lub używania rękawiczek ochronnych.
2. Obowiązek stosowania przez Zwiedzających osłon ust i nosa (maseczki, chusty, przyłbice).
3. Obowiązek zachowywania przez Zwiedzających wymaganej odległości minimum dwóch metrów od innych osób.
4. Ograniczenie ilości osób korzystających z wind do maksymalnie jednej osoby w windzie (nie dotyczy rodzin).
5. Ograniczenie maksymalnej ilości Zwiedzających mogących równocześnie przebywać na ekspozycjach - Arsenał 40 osób, Pawilon pod Kurtyną 30 osób, kasa w Prochowni 1 osoba.
6. Planowanie tras zwiedzania w ruchu jednokierunkowym.
7. Muzea można zwiedzać jedynie indywidualnie bądź w grupach rodzinnych.
8. Zawieszenie do odwołania lekcji muzealnych, warsztatów, konferencji, odczytów, wernisaży.
9. Wstrzymanie udostępniania monitorów dotykowych.
10. Wstrzymanie udostępniania wszelkich pomocy edukacyjnych wielokrotnego użytku.
11. Brak możliwości korzystania z szatni.
Zapraszamy do zwiedzania.

Andrzej Urbański
Dyrektor Muzeum Zamojskiego

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz