zamosc.tv

Rozwaga, rozsądek i trzewość na drodze

dodano: 20 maja 2020, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

54-letni kierujący oplem przekroczył prędkość, w czasie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto nie miał ważnych badań technicznych oraz OC. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas wczorajszej służby na ul. Szczebrzeskiej zauważyli kierującego pojazdem marki Opel, który jechał z nadmierną prędkością. Miernik prędkości wykazał, że na liczniku miał 77 km/h. Został wiec zatrzymany do kontroli drogowej. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie, którego dopuścił się siedzący za kierownicą auta 54-letni mieszkaniec gminy Zamość. Policjanci wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu, a przeprowadzone badanie potwierdziło, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.
54-latek nie posiadał również ważnych badań technicznych pojazdu, natomiast w systemie nie było adnotacji dotyczącej zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wkrótce kierujący oplem odpowie za swoje nieodpowiedzialne i niezgodne z obowiązującym prawem zachowanie. Przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Uwadze sądu nie umkną także wykroczenia drogowe popełnione przez mężczyznę.
Efektem wczorajszej służby policjantów z ruchu drogowego byli także ujawnieni dwaj kierowcy, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W miejscowości Kosobudy 56-letni mieszkaniec gminy Sułów kierując skodą na liczniku miał 137 km/h. Natomiast w Wólce Wieprzeckiej 32-latek z gm. Zwierzyniec poruszał się pojazdem marki Renault z prędkością 118 km/h. Obaj miłośnicy szybkiej jazdy otrzymali mandaty i punkty karne. Zostały im również zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami, które odzyskają za 3 miesiące.

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 09:45, 21 maja 2020 przez: recepta

Takich surowo karać i konfiskować samochody, bo to są potencjalni sprawcy wielu nieszczęść i tragedii ludzkich. Zacytuj