zamosc.tv

2 nowe zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim

dodano: 09 maja 2020

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

 

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:
- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
-mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z Lublina, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.          
Do dnia 9 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 385 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano    245 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.


Agnieszka Strzępka
rzecznik prasowy wojewody lubelskiego

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 14:35, 13 maja 2020 przez: Prosta sprawa

Za spełnienie wymaganych rygorów bezpieczeństwa odpowiadają właściciele sklepów i lokali a w przypadku giełdy jej organizatorzy . Wystarczy większa aktywność służb porządkowych ( policja , straż miejska) i kilka przykładowych mandatów a problem zniknie Zacytuj

dodano: 11:45, 13 maja 2020 przez: mieszkaniec

Nikt rozsądny w takie miejsca nie będzie się udawał i narażał siebie i swoich bliskich na choroby. Gdyby tak można było tam kupić trochę zdrowego rozsądku albo rozumu. Zacytuj

dodano: 19:11, 11 maja 2020 przez: przezorny

A co się dzieje na giełdzie w Mokrem - proszę obejrzeć zdjęcia. czy nie ma Sanepidu i innych służb, że na takie coś zezwalają. Handlarze maja daleko gdzieś przestrzeganie reguł. Komu zależy żeby ta giełd istniała. chore....... Zacytuj

dodano: 15:46, 11 maja 2020 przez: Ogrodnik

Niestety nie wszyscy właściciele sklepów dostosowali się do rygorów pandemii. W sklepie ogrodniczym przy ul. Kilińskiego ( koło Twierdzy) klienci tłoczą się jak śledzie w beczce . Wąskie alejki pomiędzy regałami , kolejka do kasy na małej przestrzeni praktycznie uniemożliwiają zachowanie należytych odstępów. Czy chęć zysku jest ważniejsza od bezpieczeństwa nas wszystkich ? Zacytuj

dodano: 17:07, 10 maja 2020 przez: do logicznie

Dzisiaj na Nowym Mieście sprzątający kościół szli bez maseczek do kościoła i siedzieli bez maseczek także w kościele, a inni byli w maseczkach, zachowali zasady. Żadnej świadomości i wiedzy u ignorantów. Zacytuj

dodano: 10:57, 10 maja 2020 przez: logicznie

Ja widać wszyscy mieli styczność, czyli kontakt z przypadkami potwierdzonymi. Dlatego chrońmy siebie i innych-nośmy maseczki, zachowujmy odległości, unikajmy zbędnych kontaktów myjmy ręce,to przerwiemy łańcuch zakażeń i wtedy wygramy z tą grożną chorobą Jak to wygląda w rzeczywistości? Noszenie maseczek pod brodą, lub ich nie noszenie, to wielkie igranie z chorobą, która może powrócić ze zdwojoną siłą. I co wtedy nastąpi? Aż strach pomyśleć. Zacytuj