Repertuar CSK
dodano: 12.12.2019
KONCERTY, SPEKTAKLE
„Dziadek do Orzechów” | Moscow City Ballet
17 grudnia 2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Legendarny rosyjski Balet Smirnov, poza granicami Rosji bardziej znany jako Moscow City Ballet już niebawem wystąpi ponownie w Polsce. Teatr baletowy założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova-Golovanova to zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie. W jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Moscow City Ballet zaprezentuje polskim widzom Dziadka do Orzechów.
„Jezioro Łabędzie” | Moscow City Ballet
18 grudnia 2019 | godz. 16.00, 19.30
Sala Operowa
Jezioro Łabędzie to przedstawienie uwielbiane przez polską publiczność. Jest to opowieść o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. Sukces tego spektaklu opiera się na wspaniałej choreografii i muzyce. Prostota wątku dramatycznego i wzruszająca interpretacja miłości Odetty i Zygfryda jako symbolu potęgi uczucia, są ilustrowane niezwykle emocjonalnymi układami tanecznymi.
UWAGA!!!
Koncert "The Best of Pink Floyd Experience" z 13.12.2019 przeniesiony!!!
Nowy termin: 13 marca 2020
Sala Operowa CSK
W związku z decyzją Organizatora i z przyczyn niezależnych od CSK koncert został przeniesiony na marzec przyszłego roku. Zakupione bilety zachowują ważność, istnieje możliwość zwrotu pieniędzy (za wejściówki zakupione w Centrum Spotkania Kultur - w kasie CSK). Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy!
KINO CSK
Lighthouse, reż. Robert Eggers
dramat, fantasy, horror / USA / 2019
13 /14 /15 /20 /21/22 grudnia | godz. 19:00
Sala Kinowa
PREMIERA ŚWIATOWA: Cannes Film Festival 2019. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.
- bilety w cenie 12 zł / 15 zł
WYSTAWY
Wystawa Grand Press Photo 2019
14.12.2016-06.01.2020
CSK, Foyer Sali Operowej
Ponad 260 zdjęć prasowych opisujących Polskę i świat – dokument dla przyszłych pokoleń.
Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2019 od soboty w Lublinie! Najlepsze zdjęcia prasowe z ostatniej edycji konkursu będzie można będzie oglądać codziennie od 14 grudnia 2019 do 6 stycznia 2020 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Na wystawę zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz CSK.
Zaprezentowanych zostanie ponad 260 fotografii –zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne.
Na wystawie można też zobaczyć finałowe zdjęcia z osobnego konkursu – Young Poland – przeznaczonego dla fotografów poniżej 26. roku życia.
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo – Espen Rasmussen, fotoedytor norweskiego magazynu „VG”.
Wystawa dostępna codziennie w godz. 8.00-20.00
„Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta” - Wschodni Salon Sztuki 2019.
do 29 grudnia 2019
Galeria Wystaw Czasowych -1
Wystawa oraz konferencja odbędą się w ramach 24 – tego Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Zaprezentowane zostaną prace 22 artystów, obejmujące różne dziedziny sztuki. Ekspozycja poświęcona jest twórczości przekraczającej ramy tradycyjnej sztuki - zachęcającej odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej.
Zostaną poruszone kwestie roli sztuki, artysty oraz instytucji kulturalnej jako miejsca, w którym odbiorca konfrontuje się z własnymi emocjami oraz refleksjami. Owa sztuka w rozumieniu artystów nie wymaga podpowiedzi, czy wskazówek interpretacyjnych. Wręcz przeciwnie, zachęca do odwołania się do własnych doświadczeń. Mało tego, dotyka wrażliwości każdego widza, który może poczuć synergię z dziełem oraz odkryć jego współczesne oblicze.
- wystawa dostępna: wtorek-niedziela w godz. 12:00 – 18:00
MODULATIONS
Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera
do 29 lutego 2020
brain damage galery
Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.
Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.
Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza -
po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.
- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Wystawa do 15 grudnia 2019 r.
Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty
Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.
Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.
Galeria Saska | Tadeusz Żaczek
do 13 stycznia 2020 r.
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.
SPOTKANIA I WARSZTATY
Ciekawe historie kartek świątecznych – warsztat świąteczny
Oferta dla rodzin – brak ograniczeń wiekowych
12 i 13.12.2019 | godz. 17.00
Zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur na świąteczny warsztat rodzinny. Własnoręcznie wykonamy niepowtarzalne kartki świąteczne. Część praktyczna warsztatu zostanie poprzedzona prezentacją, która zapozna nas z historią i tradycją robienia kartek świątecznych.
Warsztat poprowadzi Emilia Lipińska.
Liczba uczestników: 20 osób (w tym dzieci i dorośli/ Opiekunowie nie płacą)
Bilety dostępne w kasie CSK oraz na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/
Rodzinne kolędowanie z Piotrem Machem – warsztat świąteczny
Oferta dla rodzin – brak ograniczeń wiekowych
12 i 13.12.2019 | godz. 18.00
Wspólne śpiewanie kolęd z najbliższymi to jedna z najmilszych świątecznych tradycji. Po uroczystej, wigilijnej wieczerzy siadamy przy choince i razem śpiewamy. Nie są to jednak pieśni przypadkowe, a te same, które śpiewaliśmy rok, dwa, trzy lata temu i jeszcze w dzieciństwie. To zapewne jeden z powodów, dlaczego tak bardzo lubimy je śpiewać.
Zajęcia rodzinne poprowadzi Piotr Mach – pierwszy trębacz Filharmonii Narodowej, a także muzyk, który nagrywał ścieżki dźwiękowe, m.in. do filmów Pianista, Różyczka, Kochaj i
tańcz, a w swojej długiej karierze współpracował z artystami takimi jak Kayah, Krzysztof Penderecki, Krzysztof Cugowski, Wojciech Kilar czy zespół YES. Do dziś nieustannie występuje podczas licznych koncertów, a jednocześnie osobiście uczy gry na trąbce. Ponadto, prowadzi zajęcia dla najmłodszych w ramach wczesnodziecięcej edukacji muzycznej.
Liczba uczestników: 26 osób (w tym dzieci i dorośli/ Opiekunowie nie płacą)
Bilety dostępne w kasie CSK oraz na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/
LubLarp Festiwal 2019
13-15.12.2019
Klub Muzyczny | Mediateka +3 | Duża Kieszeń Sceny
Festiwal ma na celu propagowanie w Lublinie ciekawej, kreatywnej i coraz bardziej w Polsce znanej rozrywki – larpów. Daje mieszkańcom Lublina, którzy chcieliby spróbować swoich sił w larpach, możliwość wzięcia udziału zarówno w nowych jak i sprawdzonych grach.
- szczegółowy program: www.lublarp.pl
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie
15.12.2019 r. godz. 12:00
Galeria Wystaw Czasowych +1
Oprowadzanie po wystawie w towarzystwie kuratora, który szczegółowo przedstawi idee całego wydarzenia oraz odpowie na pytania.
Andrzej Goliszek |
Rzecznik Prasowy |
Aktualności
więcej-
Wystawa rzeźb portretowych Karola Badyny „Twarze” w Galerii Rzeźby
- Bez uprawnień i poszukiwany 34-latek trafił do policyjnego aresztu
- Mieszkanka Zamościa oszukana podczas zakupu mebli ogrodowych
- Utonięcie 37-latki w Majdanie Sopockim
- Jeżdżąc hulajnogą elektryczną bądź trzeźwy i przestrzegaj prawa drogowego
- Zderzenie dwóch busów na krajowej 17 w Izbicy
- UWAGA - UTRUDNIENIA - UL. ŁUKASIŃSKIEGO
- Wakacyjna Akademia Detektywów
Komentowane Aktualności
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (5)
- Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu świętuje 80-lecie! (1)
- Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ (1)
- Dzień Dziecka na Zamczyskach (1)
- Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2025 r. (3)
- Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa (1)
- Rusza budowa strategicznego odcinka S17! (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XVII Sesja Rady Miasta Zamość (237)
- 12 Miesięcy Pracy dla Zamościa – prezydent miasta podsumowuje rok (124)
- Dziękuję i życzę (1623)
- Gniewosz plamisty (5)
- XVI Sesja Rady Miasta Zamość (488)
- 18-latek wjechał w drzewo (2)
- Podsumowanie kampanii Rafała Trzaskowskiego (66)
- Dziękuję i życzę (1623)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (801)
Inne informacje
Z mundurem w planach – młodzież z klas OPW szkoli się z żołnierzami 2LBOT
dodano: 26.06.2025
Osiem szkół średnich z województwa lubelskiego objętych jest patronatem 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach programu Oddziałów Przygotowania Wojskowego. To część ogólnopolskiego projektu realizowanego pod nadzorem Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest przygotowanie młodzieży do ewentualnej służby wojskowej i kształtowanie postaw proobronnych.
Zobacz materiałWtargnęli do domu i pobili 46-latka oraz jego rodzinę. Prowodyrką napaści - 18-latka
dodano: 20.06.2025
Janowscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców województwa podkarpackiego w wieku 27, 28 i 38 lat, którzy za namową 18-latki, wtargnęli do jednego z domów i pobili jego mieszkańców. W wyniku ataku najbardziej ucierpiał 46-latek, który trafił do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu. Wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną napaści było nieporozumienie między rodziną pokrzywdzonego a rodziną zatrzymanej również 18-latki. To ona zaangażowała znajomych mężczyzn i nakłoniła ich do pobicia rodziny. Sprawcy pobicia zostali tymczasowo aresztowani. 18-latka trafiła pod dozór Policji.
Zobacz materiałBezpłatne zajęcia taneczne dla młodzieży w Zamojskiej Akademii Kultury
dodano: 24.06.2025
Zapraszamy młodzież na bezpłatne zajęcia taneczne w Zamojskiej Akademii Kultury Startujemy 24 czerwca. Będziemy spotykać się we wtorki o godz. 14:30 w Wytwórni Kultury. Na zajęcia obowiązują zapisy: kultura@zdk.zamosc.pl
Zobacz materiałDarmowe zajęcia wakacyjne w GOK-u
dodano: 02.07.2025
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość i Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem zapraszają dzieci i młodzież na darmowe zajęcia wakacyjne w GOK-u i w Izbie. Start już we wtorek, 8.07.2025 r. w siedzibie GOK-u, a ostatnie przedsięwzięcie zaplanowano 22.08.2025 r. Zajęcia będą się odbywać z reguły we wtorki w GOK-u i w czwartki w Izbie, w godzinach 11:00-13:00. Działania wakacyjne będą realizowane zarówno w pomieszczeniach, jak i w plenerze. Ofertę skierowano głównie do dzieci i młodzieży szkolnej (podstawówka), przy czym ci najmłodsi uczestnicy (przedszkolaki) muszą być pod opieką rodzica lub innego dorosłego opiekuna. Zajęcia są na zapisy więc czekamy na zgłoszenia i podpisane formularze zgód RODO (wzory stosownych dokumentów są do pobrania poniżej). Wyjątkiem będzie „Letni Teatrzyk i Spółka”, tj. otwarty piknik plenerowy dla dzieci w dniu 22.08.2025 r.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)