gminazamosc.tv

Nie dały się oszukać

dodano: 07 listopada 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Wczoraj oszuści podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na wnuczka”. Grając na uczuciach starszych osób wymyślali historie o rzekomym wypadku i odpowiedzialności za jego spowodowanie, której mogą uniknąć - jeśli wpłacą określoną kwotę pieniędzy. Na szczęście oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy.

Wczoraj po godzinie 13:00 do dwóch mieszkanek Zamościa na telefony stacjonarne dzwoniła kobieta, która podając się za „wnuczkę” informowała, że spowodowała wypadek drogowy i została aresztowana. Może uniknąć odpowiedzialności, sprawę można załatwić polubownie jednak potrzebne są pieniądze. Następnie telefon przekazywany był policjantce, która fachowym językiem wyjaśniała zaistniałą sytuację. W jednym przypadku padła prośba o przekazanie 27 tys. zł.
Na szczęście oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy. Mieszkanki Zamościa wiedziały jak należy się zachować w takiej sytuacji. Podczas rozmowy dążyły do tego, aby uwiarygodnić opowiadaną historię, chciały uzyskać jak najwięcej szczegółów dotyczących miejsca i okoliczności rzekomych wypadków. Nie chciały również odpowiadać na pytania fałszywych policjantek dotyczące informacji na temat bliskich. Kiedy oszustki zorientowały się, że zamościanki zaczęły podejrzewać, iż może chodzić o próbę wyłudzenia pieniędzy w obu przypadkach przerwały połączenia. Wówczas świadome zagrożenia mieszkanki Zamościa powiadomiły Policję.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 09:56, 09 listopada 2019 przez: ludzie

Co tu komentować? O tragedię nie trudno. Nie bądżmy naiwni. Bądżmy czujni. Trzeba ostrzegać i przeciwdziałać Dni coraz krótsze, a noce długie. Wyrafinowane metody przestępców są coraz nowsze i doskonalsze. Zamykajmy drzwi na klatki schodowe i do mieszkań. Zwracajmy uwagę na mieszkania sąsiadów, szczególnie jak ich niema w domu. Nie wpuszczajmy na klatki i do mieszkań nieznajomych osób. O wszelkich zdarzeniach i podejrzanych osobach , oraz ich zachowaniu informujmy natychmiast policję i sąsiadów. Zacytuj