zamosc.tv

„Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” mieszka w Lubelskiem!

dodano: 09 października 2019, źródło: www.lubelskie.pl

Pierwszy Wojewódzki Konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa” za nami. Nie bez przyczyny nadaliśmy mu taki właśnie tytuł, wiedząc, że mieszkanki naszego województwa, a zwłaszcza lubelskich obszarów wiejskich, to wyjątkowe osoby, aktywnie działające w stowarzyszeniach i kołach gospodyń wiejskich, dzięki którym na wsi po prostu żyje się lepiej. Można się było o tym przekonać podczas gali finałowej, która odbyła się 29 września w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego reprezentował marszałek Jarosław Stawiarski oraz członek zarządu, Sebastian Trojak, który w Zarządzie Województwa Lubelskiego odpowiada za sprawy rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Podczas gali obecna była także dyrekcja Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL (DRiROW) – dyrektor Ewa Szałachwiej i jej zastępczyni Elżbieta Katarzyna Kędzierska – wraz z ekipą pracowników, którzy dbali o to, by wszystko poszło zgodnie z planem i by wszyscy dobrze się bawili.
Oprócz zabawy, dla naszych pań przygotowaliśmy m.in. prelekcje nt. możliwych źródeł wsparcia ich działalności, które poprowadzili sami dyrektorzy lubelskich oddziałów: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (Kazimierz Choma) i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Krzysztof Gałaszkiewicz).
Centralną częścią programu było przeprowadzenie trzech konkursów dla naszych pań. Na scenie odbywały się występy muzyczne i teatralno-kabaretowe w ramach konkursu „Sztuka ludowa”, w międzyczasie jurorzy oceniali rękodzieła w konkursie „Ręką czarowanie” i smakowitości w konkursie „Skarbczyk kulinarny”.
W konkursie „Sztuka ludowa” wzięło udział w sumie 16 zespołów (po 8 w poszczególnych kategoriach). Nagrodę publiczności zgarnęły (były najdłużej oklaskiwane):
* w kategorii „występ artystyczny” – KGW z Aleksandrowa Pierwszego (37,2 sekundy),
* w kategorii „występ kabaretowo-teatralny” – KGW Wohyń (35,2 s).
Laureatki nagród publiczności otrzymały po 2 tys. zł, które ufundował Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Lubelskiego. Nagrody w pozostałych konkursach (również finansowane z SR KSOW) przyznawała już nie publiczność, a komisja konkursowa.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz