gminazamosc.tv

Nieletni z zarzutami

dodano: 13 czerwca 2019, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Przed sądem rodzinnym i ds. nieletnich odpowiedzą dwaj nastolatkowie w wieku 15 lat oraz 16-latek, którzy używając siły fizycznej i grożąc 22-latkowi zmusili go do oddania pieniędzy oraz bezprzewodowego głośnika. Usłyszeli już zarzuty, teraz sąd zdecyduje o rodzaju środka karnego, który będzie odpowiedni do wagi popełnionego przez nich czynu.

W niedzielny wieczór do zamojskiej jednostki policji przyszedł 22-latek z powiatu biłgorajskiego i powiadomił, że kilka godzin wcześniej na terenie Starego Miasta został napadnięty przez kilku młodych mężczyzn.
Opisując przebieg zdarzenia wskazał, że napastnicy zagrozili mu, że go pobiją, jeśli dobrowolne nie odda im pieniędzy oraz bezprzewodowego głośnika. Kiedy młodzieńcy kilkakrotnie uderzyli 22-latka, on w obawie o swoje bezpieczeństwo oddał im pieniądze oraz głośnik. Po zajściu sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku, a pokrzywdzony przyszedł do komendy.  

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dwóch nastolatków z Zamościa w wieku 15 i 16 lat, którzy brali udział w rozboju. Zostali zatrzymani i przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Następnego dnia mundurowi ustalili i zatrzymali również trzeciego z podejrzanych – 15-latka z gm. Zamość. 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 07:05, 15 czerwca 2019 przez: jak widać

Niestety-coraz więcej nieletnich dokonuje przestępstw. Szybciej dorastają. Coraz częściej są bardziej agresywni i niebezpieczni od przestępców dorosłych Za dużo mają uprawnień i ochrony. Może zmienić - zmniejszyć wiek do odsiadki. Coś trzeba z tym zrobić. Zacytuj