gminazamosc.tv

Komunikat dotyczący poszukiwania świadków wydarzeń na Wołyniu

dodano: 12 czerwca 2019

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie poszukuje osób pokrzywdzonych i świadków zbrodni ludobójstwa popełnionych w latach 1939-1945 przez członków OUN-UPA oraz inne osoby współuczestniczące na ludności narodowości polskiej zamieszkującej województwo wołyńskie.

OKŚZpNP w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni ludobójstwa popełnionych na terenie województwa wołyńskiego w latach 1939-1945 przez członków OUN-UPA oraz inne osoby współuczestniczące, a w szczególności dopuszczenia się zabójstw kilkudziesięciu tysięcy mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej, znęcania się fizycznego, psychicznego nad członkami w/w grupy narodowej, zniszczenia lub kradzieży ich mienia, oraz stosowania innych represji i czynów nieludzkich w celu stworzenia warunków życia grożących im biologicznym wyniszczeniem bądź zmuszających do opuszczenia swoich siedzib i ucieczki z terenów województwa wołyńskiego oraz innych form naruszenia praw człowieka.
Zwracamy się z apelem do osób pokrzywdzonych, członków ich rodzin, świadków oraz tych wszystkich, którzy posiadają informacje na temat zbrodni, a także są w posiadaniu zdjęć pomordowanych, list ofiar lub innej przydatnej dokumentacji, o kontakt z tut. Komisją.
Korespondencję prosimy kierować na adres:
Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni
przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie
ul. Wodopojna 2, 20-086 Lublin
telefon: 81 534 59 11
komisja.lublin@ipn.gov.pl


Dawid Florczak
asystent prasowy
Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 15:11, 12 czerwca 2019 przez: popieram

Bardzo dobry, szczytny i potrzebny komunikat. Trzeba do końca ujawnić te rzezie i okrucieństwa OUN-UPA, oraz części ludności ukraińskiej na Polakach . Mordowano bezbronnych ludzi- dzieci, kobiety i starców za to że byli Polakami, Nie chcą się do tego ludobójstwa przyznawać,, utrudniają ekshumacje i robią wszystko żeby utrudnić wykrycie wszystkich mogił. . Na domiar złego, oprawcy i ludobójcy z OUN-UPA uzyskali uprawnienia kombatanckie . Ale i byli tacy Ukraińcy, którzy ryzykując życiem pomagali Polakom., Trzeba ich pokazać i podziękować im za to. Zacytuj