gminazamosc.tv

Nowy Zamojski Kwartalnik Kulturalny

dodano: 10 czerwca 2019

Drodzy Czytelnicy, w połowie czerwca dostępny będzie nowy numer Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. W nim, m.in. teksty podsumowujące kulturalne wydarzenia w Zamościu i okolicy, artykuły dotyczące dziejów Ordynacji Zamojskiej oraz omówienia najnowszych publikacji w regionie.

Przez dwa dni maja (24 i 25) trwał w Zamościu Festiwal Ulica Literacka, kontynuujący tradycje dotychczasowych jedenastu edycji Ulic Poetyckich. Tak więc zwyczajowo nad Rynkiem Wodnym pojawił się bujający w obłokach Leśmian (autorstwa Magdy Filipskiej), do Bajdały i Srebronia dołączyli kolejni bohaterowie Leśmianowskich wierszy – jaszczury z wiersza „Gad”. Rzeźbę ufundowali państwo Małgorzata i Henryk Ryczkowie, i tym sposobem mamy w Zamościu „Morandówkę” pod Jaszczurami. Autorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. B. Leśmiana przeczytali wiersze w pięknej scenerii Leśmianowskiej Księgarni.
W tym numerze Kwartalnika publikujemy nagrodzone teksty, w kolejnym zaprezentujemy rozmowę z Januszem Palikotem. Spotkanie z przedsiębiorcą, politykiem, filozofem, autorem książek, w tym „Nic-nic. Ontologia na marginesach Leśmiana” odbyło się pierwszego dnia tegorocznej Ulicy i było urzekającą intelektualną przygodą. We wrześniu czeka nas druga część literackiej uczty o której więcej napiszemy w kolejnym kwartalniku. Tymczasem zapraszamy do lektury wiosennego numeru pisma.
Agnieszka Szykuła-Żygawska

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz