gminazamosc.tv

Program obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Lublinie

dodano: 04 kwietnia 2019

W  imieniu Społecznego Komitetu Obchodów 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej serdecznie zapraszam Mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny do udziału w uroczystości upamiętnienia Ofiar katastrofy smoleńskiej, wybitnych przedstawicieli narodu i państwa, którzy zginęli tragicznie pełniąc służbę publiczną. Wypracowana w Lublinie wspólna formuła upamiętnienia tej narodowej tragedii, ponad partyjnymi podziałami, łączącą przedstawicieli różnych szczebli władz administracji państwowej  i samorządowej, organizacji i instytucji, świeckich i duchownych z aktywnym udziałem młodego pokolenia, realizowana jest niezmiennie od 1. rocznicy katastrofy.

 
 W imieniu Społecznego Komitetu
Teresa Misiuk

Program obchodów 9. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej
Lublin, 10 kwietnia 2019 roku (środa)
- godz. 16.30 - uroczystość na Placu Litewskim z zachowaniem ceremoniału wojskowego:
- złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Lublin,
- odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej przez orkiestrę wojskową,
- powitanie uczestników uroczystości,
-odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 9. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej,
- wykonanie okolicznościowego utworu przez Chór AMABILE z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie pod dyrekcją Pani Kingi Rdzak,
- apel pamięci: odczytanie 96 nazwisk Ofiar katastrofy smoleńskiej przez dwójkę uczniów, radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, zapalenie  96 zniczy przez harcerzy z ZHP, ZHR, Zawiszaków oraz uczniów klas mundurowych z lubelskich szkół,
- salwa honorowa,
- złożenie wspólnego wieńca przez przedstawicieli Społecznego Komitetu: Wojewodę Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dowódcę Garnizonu Lublin, Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej, Przewodniczącego Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność” pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy na budynku klasztoru oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście 42,
- odegranie melodii „Cisza”.
godz. 17.30 – przejazd autobusem z Placu Litewskiego na ul. Gospodarczą 7.
godz. 18.00 – Msza św. w intencji Ofiar tragedii smoleńskiej pod przewodnictwem JE Abp Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski   przy  ul. Gospodarczej 7 w Lublinie.
Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą Ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele MB Królowej Polski. Odegranie na trąbce melodii „Cisza”.
Szkoły, organizacje i instytucje prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych do udziału w obu częściach uroczystości. Uprzejmie prosimy o przyniesienie białych i czerwonych zniczy.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 21:03, 07 kwietnia 2019 przez: pytanie

A w Zamościu będą uroczystości? Ktoś coś wie? Zacytuj