gminazamosc.tv

Nielegalne konopie

dodano: 18 stycznia 2019, źródło:

Zamojscy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili i zabezpieczyli marihuanę. Z takiej ilości łącznie zabezpieczonych substancji można byłoby wyprodukować ponad 600 porcji tego narkotyku. Właścicielami środków odurzających byli 36-letni mieszkaniec Szczebrzeszyna oraz 18-latek z powiatu tomaszowskiego. Mundurowi zlikwidowali również nielegalną uprawę konopi prowadzoną przez 31-latka z gminy Zamość. W jego domu zabezpieczyli także kilka sztuk bezprawnie posiadanej amunicji. Mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli już zarzuty. Zasiądą na ławie oskarżonych, a sąd zdecyduje o wysokości kary.

W poniedziałek policjanci wydziału kryminalnego zamojskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Lublina weszli na teren posesji w Szczebrzeszynie zajmowanej przez 36-letniego mężczyznę. Mundurowi podejrzewali, że może posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W kotłowni odnaleźli ponad 100 sztuk foliowych woreczków z zapięciem strunowym oraz elektroniczną wagę, natomiast w garażu  w ukrytej w podłodze skrytce -  słoiki z suszem roślinnym.
Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. Wykonane badanie testerem narkotykowym wykazało, że odnaleziony u 36-latka susz to marihuana. Z zabezpieczonej ilości marihuany można byłoby wykonać ponad 350 porcji dilerskich tego narkotyku. Zatrzymany wyjaśnił funkcjonariuszom, że narkotyki pochodzą z nielegalnej uprawy, którą sam prowadził w specjalnie zbudowanym tunelu umiejscowionym w niedalekiej odległości od posesji, w której mieszkał. Uprawiane krzaki konopi jesienią ubiegłego roku ściął i wysuszył, wytwarzając w ten sposób znaczną ilość tego narkotyku.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. W środę został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który przedstawił mu zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która dostarczyła 36-latkowi znacznej ilości konopi innych niż włókniste. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj cały artukuł

Link do strony

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:42, 18 stycznia 2019 przez: uczciwie

Brawa dla policji za takie działania. Jesteście nam potrzebni. Zacytuj