gminazamosc.tv

Zarzuty wyrębu i usiłowania kradzieży drzewa

dodano: 16 stycznia 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Zarzuty wyrębu i usiłowania kradzieży drzewa z prywatnej działki leśnej usłyszał 54-letni mieszkaniec gm. Adamów. Właściciel zauważył kradzież drzewa i zgłosił ten fakt na Policję. Mundurowi z Krasnobrodu zatrzymali podejrzanego w czasie, gdy przygotowywał się do wywiezienia z lasu pociętego już drewna. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Kradzież drzewa z lasu zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krasnobrodu w niedziele zostali zaalarmowani przez 51-letniego właściciela działki leśnej położonej na gruntach miejscowości Bondyrz o wyrębie kilku drzew sosny, które rosły na jego działce. Wartość strat właściciel oszacował na kwotę 600 zł. Mundurowi w miejscu wskazanym przez pokrzywdzonego zauważyli pocięte i gotowe do wywiezienia drewno. Jak się okazało sprawca miał zamiar ukraść również sosny rosnące na sąsiedniej działce. Policjanci zauważyli tam, bowiem kilka ściętych już sosen, pociętych i przygotowanych do wywiezienia. Były tam również sanie przystosowane do przewożenia drewna. Idąc po wydeptanych na śniegu śladach w niedalekiej odległości od miejsca wycinki mundurowi zatrzymali mieszkańca gm. Adamów, który posiadał przy sobie siekierę oraz akcesoria do piły motorowej.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:45, 18 stycznia 2019 przez: uczciwie

Łapać i karać złodziei . Profesjonalne działanie policji. Zacytuj