gminazamosc.tv

Kolejne umowy na rewitalizacje miast podpisane

dodano: 15 stycznia 2019, źródło: www.lubelskie.pl

Szykują się nowe inwestycje w miastach województwa lubelskiego! Dzisiaj zostały podpisane dwie umowy , dzięki którym Puławy i Janów Lubelski otrzymają dodatkowe pieniądze z funduszy europejskich. W miniony piątek również miasto Parczew otrzymało dodatkowy kapitał na przedsięwzięcia.

Puławy są bogatsze o ponad 11 mln zł. Pieniądze popłyną do miasta z Regionalnego Programu Operacyjnego. Środki unijne pozwolą na przebudowę skateparku, budowę kilku placów zabaw i boisk przy przedszkolu i szkołach podstawowych oraz poprawę stanu dróg i chodników, m.in. przy ul. Norwida. Będzie też bezpiecznej i czyściej. Czujne kamery miejskiego monitoringu pojawią się w nowych miejscach. Do tego na os. Wólka Profecka przybędzie ławek i koszy na śmieci. Całkowity koszt inwestycji to blisko 28 mln zł.
Odnowienie rynku i parku Misztalec oraz nowy budynek dworca autobusowego. To najważniejsze elementy projektu rewitalizacyjnego w Janowie Lubelskim. To nie koniec dobrych wiadomości. Rodzice ucieszą się z nowego przedszkola, który powstanie w przebudowanym gimnazjum przy ul. Ogrodowej. Swój kont znajdą też starsi i samotni mieszkańcy. Specjalne dla nich w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej – Senior + władze samorządowe uruchomią Dzienny Dom Opieki. W centrum Janowa będzie można swobodnie zaparkować, dzięki nowym miejscom parkingowym. Wszystkie zmiany są efektem unijnego projektu. Dofinansowanie to aż 9 mln zł. Ponad 1 mln zł dorzucił jeszcze budżet państwa. W sumie inwestycja jest warta 16 mln zł.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 15:30, 15 stycznia 2019 przez: Ech..

A w Zamosciu nawet przetargu na budowę drogi nie umieją zorganizować. Dali tak zaporowe warunki (zupełnie niepotrzebnie) i bezsensowne kryteria oceny ofert, że wystartowały tylko dwie firmy (w tym żadna lokalna) z kosmicznymi cenami. Oby tylko dotacja nie przepadła. Zacytuj