gminazamosc.tv

Pastor przeciw zatrudnianiu duchownych przez państwo

dodano: 11 stycznia 2019

W związku z ujawnioną przez media informacją, że państwo polskie zajmuje się pośrednictwem pracy dla muzułmańskich imamów, apelujemy, by Rzeczpospolita Polska nie brała udziału w zatrudnianiu duchownych żadnych wyznań czy kościołów.

Zatrudnienie i utrzymanie osób duchownych to domena związków wyznaniowych i ich członków, a nie instytucji państwa polskiego. Zwracamy się do kościołów i partii politycznych, by również zajęły krytyczne stanowisko wobec uczestniczenia instytucji państwowych w zatrudnianiu duchownych. Zatrudnianie osób duchownych na stanowiskach państwowych powoduje uzależnienie kościołów od państwa i utrudnia im pozostanie wiernymi swoim ideałom.
Pełna treść na: http://knp.lublin.pl/2019/01/09/pastor-przeciwko-zatrudnianiu-duchownych-przez-panstwo/

W imieniu Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie,
Pastor Paweł Chojecki

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz