gminazamosc.tv

Jest akt oskarżenia wobec Ihora L.

dodano: 10 stycznia 2019, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Jest akt oskarżenia wobec jednego z członków międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT. To efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Lublinie. Ihor L. jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i tzw. pranie pieniędzy w kwocie prawie 850 tysięcy Euro. Czyny zarzucone oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Ihorowi L. obywatelowi Ukrainy.
Ihor L.  wchodził w skład międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się dokonywaniem wyłudzeń zwrotu podatku VAT oraz podejmowaniem działań mających utrudnić stwierdzenie pochodzenia nielegalnie uzyskanych pieniędzy. Oskarżony założył rachunek w banku, a następnie dokonywał przelewów środków finansowych pochodzących z czynów zabronionych, polegających na wyłudzeniu zwrotu podatku VAT.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz