gminazamosc.tv

Konsultacje społeczne KSRR 2030

dodano: 04 stycznia 2019, źródło: www.lubelskie.pl

Informujemy, że konferencją zorganizowaną przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) w dniu 17 grudnia 2018 roku zostały zainaugurowane konsultacje społeczne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030 (KSRR 2030), które zgodnie z przyjętym trybem będą także przeprowadzone przez MIiR na konferencjach w każdym województwie.

Dokument KSRR 2030 posiada kluczowe znaczenie dla kształtowania polityki rozwoju regionalnego i lokalnego, gdyż będzie wyznaczał m.in. ukierunkowanie wykorzystania środków finansowych pochodzących zarówno z budżetu państwa, jak i funduszy strukturalnych i inwestycyjnych w nowej perspektywie. Stąd też istotne jest by samorządy gminne, powiatowe, jak i regionalni oraz lokalni interesariusze mogli zapoznać się z projektem Strategii na etapie konsultacji, a tym samym mieć wpływ na jej ostateczne zapisy.
Na prośbę Ministra Inwestycji i Rozwoju Pana Jerzego Kwiecińskiego zapraszamy Państwa na spotkanie konsultacyjne oraz zachęcamy do aktywnego udziału w debacie nad projektem Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030.
Konferencja regionalna w województwie lubelskim, na której zaprezentowany zostanie projekt dokumentu Strategii wraz z dyskusją nad zaproponowanymi do realizacji celami, kierunkami działań oraz mechanizmami wdrażania polityki regionalnej do 2030 r. odbędzie się w dniu 16 stycznia 2019 roku o godzinie 12.00 w Białej Podlaskiej w Hotelu Skala przy ul. Artyleryjskiej 1.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 15:27, 04 stycznia 2019 przez: Love

"Jest super, jest super więc o co ci chodzi..." T.Love Zacytuj

dodano: 13:01, 04 stycznia 2019 przez: Reginis

Proste pytanie, kiedy S17 zostanie wybudowana na odcinku Lublin - Hrebenne oraz łącznik drogi o standardach S pomiędzy Zamościem, a Janowem Lubelskim tj. po obecnej DK 74? Kiedy zostanie zmodernizowana i zelektryfikowana sieć kolejowa do Zamościa i dalej do granicy? Kiedy krajowe i powiatowe drogi zostaną doprowadzone do standardów? Kiedy urząd i biurokracja będzie dla obywatela, a nie odwrotnie? Kiedy zostaną zbudowane centra logistyczne gdzieś na obrzeżach Zamościa, Tomaszowa? Kiedy zmusicie samorząd do tego żeby wspólnie zadziałał na rzecz regionu, a nie prowadził wojenki vide miasto Zamość i Gmina Zamość ? Bez tego wszelkie strategie można sobie wsadzić w buty jak będzie zimno. Zacytuj