gminazamosc.tv

KAS i policja - cios w zorganizowaną przestępczość

dodano: 05 grudnia 2018

* Podrobione kosmetyki oraz odzież o wartości rynkowej ponad 40 mln złotych zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Komendy Powiatowej Policji z Wołomina.
* Mundurowi przeszukali hale magazynowe oraz miejsca zamieszkania dwóch zatrzymanych osób, zaangażowanych w przestępczy proceder handlu podróbkami.
* Zatrzymanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W zorganizowanych działaniach kontrolnych, ukierunkowanych na walkę z nielegalnym procederem wprowadzania do obrotu towarów podrabianych, wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy LUCS w Białej Podlaskiej oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wołominie.
Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim mogą znajdować się magazyny z podróbkami odzieży i kosmetyków. W ramach skoordynowanych działań realizacyjnych mundurowi weszli do jednej z hal magazynowych, zatrzymując na gorącym uczynku dwie osoby, które akurat sortowały i przygotowywały do wprowadzenia do obrotu kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm.
W kolejnej przeszukanej hali magazynowej, a także w miejscu zamieszkania zatrzymanych osób (powiat pruszkowski) oraz w samochodzie służącym do przewozu towarów funkcjonariusze KAS i policji znaleźli kolejne hurtowe ilości podróbek, które miały trafić do sprzedaży.
Mundurowi zatrzymali w sumie blisko 65 tysięcy podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie 2 tysiące sztuk odzieży (w tym: koszule, bluzy,  spodnie, t-shirty oraz buty), a także 370 paczek papierosów.  
Zatrzymano dwie osoby. Usłyszały one zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu wyrobów kosmetycznych oraz odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a także zarzut przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Na poczet kary grzywny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 12 tys. złotych.    
Postępowanie przygotowawcze w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

- Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
- Komenda Stołeczna Policji
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz