gminazamosc.tv

W województwie mamy już ponad trzy tysiące „Terytorialsów”

dodano: 04 grudnia 2018, źródło: www.lubelskie.pl

Lubelski batalion Wojsk Obrony Terytorialnej rośnie w siłę. 170. kolejnych „Terytorialsów” złożyło uroczyste ślubowanie. Przysięga, która odbyła się w Parczewie, zakończyła cykl szkoleń przygotowujących do służby. Marszałka Jarosława Stawiarskiego na uroczystości reprezentował jego zastępca Dariusz Stefaniuk.

Za rekrutami podstawowe szkolenie, tzw. „szesnastka”. Pod okiem doświadczonych instruktorów żołnierze uczyli się podstaw: strzelectwa, taktyki, topografii, łączności oraz pierwszej pomocy medycznej. Umiejętności te będą rozwijać i doskonalić w przyszłości. Pełny cykl szkoleniowy „Terytorialsa” trwa trzy lata.
Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty ulokowanych w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Dęblinie, Chełmie i Zamościu. Brygada liczy ponad trzy tysiące żołnierzy.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 16:42, 30 grudnia 2018 przez: komandos

A Polska rośnie w siłe..... i ludziom żyje sie dostatniej.... ech - zabawa w wojsko, i po co było likwidować służbę zasadniczą ? Zacytuj

dodano: 18:55, 25 grudnia 2018 przez: lucy,

to nie wojsko...to chłopki od buraków , Zacytuj

dodano: 18:54, 25 grudnia 2018 przez: kika

w tv , pokazano film co potrafi jeden helikopter blackhowk..., takich kolesi terytorialnych zabije w ciągu jednej godziny około 25 tys..../ dwadzieścia pięć tysięcy../ ....bravo antonio.... Zacytuj

dodano: 15:32, 24 grudnia 2018 przez: Tomek

To już to wojsko od dzików wyłapie wszystkie chore na asf świnie zabawa w wojsko a podatnicy płacą. Zacytuj