gminazamosc.tv

Bursztynowy Dołhobyczów

dodano: 09 listopada 2018

16 kg bursztynu ujawnili funkcjonariusze KAS na polsko – ukraińskiej granicy w Dołhobyczowie.

Zaledwie dwie kontrole samochodów osobowych przekraczających granicę w Dołhobyczowie 8 listopada br. zakończyły się ujawnieniem dużej ilości bursztynu.
W pierwszym przypadku jantar próbował wwieźć do Polski 40-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ukrył ponad 7 kg nieobrobionego bursztynu w dachu pojazdu.
Jak się okazało było to już trzecie ujawnienie jantaru u tego podróżnego w ostatnim roku. Z uwagi na ten fakt został skierowany do Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.
Z kolei niespełna 9 kg nieobrobionego bursztynu funkcjonariusze ujawnili w wyniku kontroli mercedesa, którym podróżował 30-letni obywatel Ukrainy. Tym razem jantar został ukryty w skrzyni biegów pojazdu.
W obu przypadkach zostały wszczęte postępowania karne skarbowe.
Ujawnienia nie byłyby możliwe gdyby nie doświadczenie i zaangażowanie funkcjonariuszy celno – skarbowych, którzy dzięki swoim umiejętnościom i zdolnościom analitycznym potrafią bezbłędnie wytypować pojazdy do kontroli.
 
   
Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz