gminazamosc.tv

Ruszają szkolenia dla asystentów medycznych

dodano: 16 października 2018

Lekarz będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta medycznego przy wystawianiu elektronicznych zwolnień lekarskich. Przepisy, które to umożliwią, wchodzą w życie 23 października. Już teraz zainteresowani mogą zgłaszać się na szkolenia z obsługi e-zwolnień.

Szkolenia dla asystentów odbędą się między innymi w Zamościu, przy ul. Kiepury 2. Uczestnicy dowiedzą się, jak wystawiać elektroniczne zwolnienia w imieniu lekarza i jak uzyskać bezpłatny certyfikat ZUS, który służy do podpisywania takich zaświadczeń. Podczas szkolenia będzie można zarejestrować się w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (która służy m.in. do wystawiania e-zwolnień). Szkolenia w zamojskim inspektoracie ZUS odbędą się: 25 października o godz. 10.00, 7 listopada o godz. 12.00, 20 listopada o godz. 9.00 i 6 grudnia o godz. 11.00.
Dla tych, którym nie pasują terminy grupowych szkoleń, odbędą się indywidualne konsultacje. Można je zaplanować w dogodnym dla siebie terminie w ZUS albo w placówce medycznej.
Organizatorzy przyjmują zapisy na szkolenia i konsultacje pod numerem telefonu 84 639 60 95 lub e-mailem tomasz.krucon@zus.pl.
Asystent medyczny
Lekarz będzie mógł upoważnić inną osobę do wystawiania elektronicznych zwolnień w swoim imieniu. Takie upoważnienie zostanie zapisane w ministerialnym Rejestrze Asystentów Medycznych i stąd trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do wystawiania e-zwolnień asystent będzie też potrzebował swojego profilu w Platformie Usług Elektronicznych ZUS i podpisu elektronicznego.
Lekarz będzie zawsze decydował o zwolnieniu lekarskim i jego szczegółach. Natomiast asystent może odciążyć go w czynnościach technicznych, czyli wprowadzaniu danych e-zwolnienia do systemu.

Małgorzata Korba
regionalny rzecznik ZUS
w województwie lubelskim

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 04:47, 17 października 2018 przez: bbbb

Super Zacytuj

dodano: 20:07, 16 października 2018 przez: petent ZUS

A kto będzie płacił tym asystentom za wykonaną pracę na rzecz ZUS-u - lekarz czy ZUS ? Zacytuj