gminazamosc.tv

Powodzenie rozmów z podwykonawcami Astaldi. Od jutra ruszą wypłaty

dodano: 03 października 2018, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Infrastruktury oraz w rozmowach z mediami zrelacjonował przebieg popołudniowego spotkania w siedzibie PKP PLK w Warszawie. Na rozmowach spotkali się przedstawiciele rządu oraz kolei z podwykonawcami na przebudowie linii kolejowej z Lublina do Dęblina. – Przebiegały one w bardzo dobrej merytorycznej atmosferze. Przez ponad godzinę członkowie zarządu PKP PLK i ja odpowiadaliśmy na pytania podwykonawców, których w sumie na sali było kilkudziesięciu, zdecydowanie ponad pięćdziesięciu – mówił wojewoda. – Pytania dotyczyły wszystkich zastrzeżeń ze strony podwykonawców, którym firma Astaldi – nieuczciwie zachowująca się w stosunku do mieszkańców Lubelszczyzny, w stosunku do PKP PLK jako inwestora i do podwykonawców –  zalega kilkadziesiąt milionów złotych.

Ale wszystkie pytania znalazły swoją odpowiedź u członków zarządu PKP PLK i została określona podwykonawcom najszybsza z możliwych zgodna z prawem procedura regulowania zaległości wobec nich – zaznaczył wojewoda.
– Pierwsze pieniądze – 15 mln zł, co stanowi ok. jednej trzeciej zaległości, już jutro znajdą się na kontach podwykonawców, którzy mają komplet dokumentów i złożyli to do PKP PLK. Pozostali podwykonawcy będą składali dokumenty do inżyniera projektu, będą te dokumenty weryfikowane i w ciągu następnych kilkunastu dni powinni być obsługiwani, jeśli chodzi o swoje płatności – sprecyzował Czarnek.
Wojewoda zapowiedział także kolejne spotkanie z podwykonawcami: – Zaplanowane zostało na 15 października w Lublinie, tak żeby podsumować te pierwsze dwanaście dni wypłat i wskazać na dodatkowe ewentualne utrudnienia czy problemy, które wynikałyby ewentualnie na tej drodze. Wszyscy są pełni optymizmu, ja również – dodał.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 06:59, 05 października 2018 przez: Obywatel

Super Pan Wojewoda. Miło mądrego i zaangazowanego mieć u władzy. Zacytuj

dodano: 20:44, 04 października 2018 przez: płatności

Tak to jest gdy się zleca przebudowę zagranicznym firmom zamiast naszym krajowym. Zacytuj