gminazamosc.tv

Firma z Doliny Krzemowej prężnie rozwija się w Lublinie

dodano: 28 wrzesnia 2018

Z ich usług korzystają start-upy i firmy technologiczne z całego świata. Polsko-amerykańska firma VentureDevs powiększa swoje biuro na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do końca roku spółka zatrudniać będzie ponad 100 osób, a dzięki funduszowi inwestycyjnemu Advantage Ventures wspierać lubelskie start-upy.

VentureDevs to dynamicznie rozwijająca się firma technologiczna, która na rynku pojawiła się 2 lata temu. Od tego czasu zatrudnia blisko 90 osób - w Lublinie, Poznaniu, Los Angeles i Nowym Jorku. Na terenie naszego miasta działa od marca 2018 r.
- Zawsze cieszy mnie, że Lublinianie którzy po studiach wyruszają w świat zdobyć wiedzę 
i doświadczenie po latach wracają do Lublina, by rozwijać swoje firmy w przyjaznym otoczeniu, jakie w naszym mieście stworzyliśmy. To oni są najlepszymi ambasadorami Lublina w każdym zakątku świata oraz wpływają na rozwój współpracy naukowej 
i biznesowej. Wybór Lublina jest potwierdzeniem tego, że Lublin jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia biznesu. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Od strony technologicznej za rozwój firmy odpowiada Wojciech Sobczuk, Lublinianin 
i twórca pierwszego portalu społecznościowego przed erą Facebooka - Grono.net.
- Już na etapie tworzenia Grona zauważyłem, że największym problemem w rozwoju innowacyjnych firm jest brak solidnego zaplecza technologicznego. Takie zaplecze stworzyliśmy w VentureDevs i cieszymy się, że liczba naszych pracowników w Lublinie rośnie i będzie rosła  - potwierdza Wojciech Sobczuk, współzałożyciel i CTO spółki.
Firma VentureDevs planuje zwiększenie zatrudnienia do końca roku do ponad 100 pracowników.
- Nasi klienci są bardzo wymagający, dlatego w VentureDevs zatrudniamy nie tylko doświadczonych profesjonalistów, ale przede wszystkim osoby z pasją, zaangażowane w swoją pracę. Po wnikliwej analizie lokalizacji w całej Polsce, w marcu zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w Lublinie. Szybko utwierdziliśmy się, że był to dobry wybór, więc decyzja o rozwinięciu lubelskiego oddziału była oczywista – mówi Joe Gardner, CEO VentureDevs.
Firma VentureDevs nie zajmuje się jedynie tworzeniem oprogramowania, równocześnie 
z rozwojem firmy powstał także fundusz inwestycyjny Advantage Ventures. W jego ramach Joe Gardner i Wojciech Sobczuk nawiązują współpracę z firmami z Doliny Krzemowej oraz inwestują w startupy.
- Przede wszystkim szukamy pomysłów technologicznych, nastawionych na skalowanie na rynki zagraniczne - mówi Joe Gardner.
 

 

 

Marta Sztandarska

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 17:11, 30 wrzesnia 2018 przez: amerykańska firma

Analizując możliwe skutki wdrożenia celów zrównoważonego rozwoju w życie, już widać, że ich zasadniczym efektem będzie kanibalizacja struktur państwowych przez globalne struktury polityczne i gospodarcze oraz narzucenie im jednolitego modelu kulturowego i biznesowego, a w dalszej konsekwencji – utrata tożsamości i podmiotowości prawnej. To jest właśnie ten proces, który odbywa się cały czas w Unii Europejskiej rządzonej przez komisarzy bez jakiegokolwiek mandatu politycznego pochodzącego z wyboru. Komisja Europejska, poprzez setki regulacji prawnych (dyrektywy, rozporządzenia, wytyczne, zalecenia, itd.) wdraża w życie program polityczny i gospodarczy, którego nikt nie akceptował i z którym niewiele osób się zgadza poza samą Komisją i jej urzędnikami. Zacytuj