gminazamosc.tv

Burmistrz Jan Skiba odchodzi

dodano: 20 wrzesnia 2018, źródło: ias24.eu

Zwierzyniec będzie mieć nowego burmistrza. Zajmujący to stanowisko przez siedem kadencji Jan Skiba nie będzie kandydował w najbliższych wyborach.

Burmistrz Skiba pełni swoją funkcję od 1990 roku, ale pracę w miejscowym samorządzie rozpoczął wcześniej. Już w lipcu 1982 roku został powołany na stanowisko sekretarza urzędu gminy, które z roczna przerwą na służbę wojskową pełnił do lipca 1987 roku, gdy został pełniącym obowiązki, a potem naczelnikiem gminy. Jeszcze przed reformą samorządową rozpoczął starania o nadanie Zwierzyńcowi praw miejskich. Udało się to 1 stycznia 1990 roku.
- Nigdy nie chorowałem na władzę, tylko władza przylgnęła do mnie. Po tylu latach chcę się poczuć wolnym człowiekiem, który nieco z boku będzie obserwować rozwój miasta i gminy. Czas przekazać tę funkcję młodszym, ale już doświadczonym samorządowcom, do których zaliczam obecną przewodniczącą rady miejskiej Urszulę Kolman. Jeśli tak zadecydują mieszkańcy może to być pierwsza kobieta w historii zwierzynieckiego samorządu, która będzie burmistrzem - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Jan Skiba.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 21:07, 20 wrzesnia 2018 przez: Leszek

I tak proszę się uczyć od Pana Skiby kultury politycznej i przez wielkie K Kultury osobistej,tak właśnie powinno wyglądać odejście że stanowiska.Od Pana Skiby powinien brać przykład przyczepiony do sejmiku wojewódzkiego Arkadiusz Bratkowski. Zacytuj