gminazamosc.tv

Pod pretekstem naprawy okradli 83-latkę

dodano: 15 wrzesnia 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

83-letnia mieszkanka Zamościa została oszukana przez osoby, które odwiedziły jej mieszkanie pod pretekstem naprawy wodnej awarii. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęło prawie 3 tysiące zł. Policjanci apelują o ograniczone zaufanie i ostrożność w kontakcie z nieznajomymi osobami.

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, której ofiarą padła mieszkanka zamojskiego osiedla Słoneczny Stok. Jak ustalili mundurowi, 83-letnia kobieta wpuściła do mieszkania dwie nieznane osoby. Ci przekonywali, że w piwnicy bloku naprawiają awarię wody i poprosili o odkręcenie kranu w jej łazience.
Gospodyni zgodziła się i kiedy mężczyzna opowiadał o zaistniałej awarii, będąca z nim kobieta plądrowała mieszkanie. Po ich wyjściu 83-latka zorientowała się, że z mieszkania zginęły ukryte w szafie pieniądze. Zawiadomiła Policję. Wartość strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę prawie 3 tys.zł. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie, które ma na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.  

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz