gminazamosc.tv

Otwarcie łącznika Prosta-Namysłowskiego

dodano: 29 sierpnia 2018

31 sierpnia 2018 o godz.12.00  na skrzyżowaniu ul.Namysłowskiego z ul.Kilińskiego odbędzie się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej ulicy, (łącznika Prosta – Namysłowskiego). Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu, data rozpoczęcia budowy 19.04.2017r., odbiór ulicy  30.08.2018r., wartość wykonanych robót budowlanych 7 116 943,18 zł Menadżerem Projektu jest ZDI Spółka z o.o.w Zamościu wartość nadzoru 108 240,00 zł Planowana budowa obejmowała budowę ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego.

Początek przebiegu trasy nowopowstałej ulicy (nowa ulica ma 631 metrów długości)  zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Ulica jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po terenach należących kiedyś do Zakładu Odzieżowego Delia.  Ulica Prosta została przebudowana. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało wykonane jako skrzyżowanie typu rondo. Istniejąca ul. Infułacka została przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, została włączona do projektowanego ronda. Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został wykonany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej wykonano ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W ramach budowy ulicy  wybudowano dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą. Ponadto wykonano: oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu oraz przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego. Budowa drogi stworzy zrównoważone warunki poruszania się po ulicy wszystkim jej użytkownikom, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym.

 

 

Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 15:25, 31 sierpnia 2018 przez: relacja?

Czekamy na materiał filmowy. Zgodnie z tym co mówi pan kamerzysta to było ważne wydarzenie. 16 lat na to czekamy. Czy to jest jak w USA SUKCESÓW NIE BĘDZIEMY NAGŁAŚNIAĆ? Zacytuj

dodano: 13:30, 30 sierpnia 2018 przez: Jagoda Wątroba

Mroczne czasy Świuetlnej Stolicy Polski... Ubawiłam się do łez. Kogo wy chcecie okłamać, siebie? Zacytuj

dodano: 11:47, 30 sierpnia 2018 przez: franek

Mroczne czasy dla miasta od 4 lat. Koniec Zacytuj

dodano: 10:56, 30 sierpnia 2018 przez: a

na pewno ze swoich zrobił buhhhhhhaaaaa Zacytuj

dodano: 10:39, 30 sierpnia 2018 przez: Ta ZMC

zawsze po głębszym i w nocy topi swoje frustracje "wpisami rozpaczy". Za dwa miesiące dietę szlak trafi i nadejdą " mroczne czasy"... Zacytuj

dodano: 10:31, 30 sierpnia 2018 przez: ORMO

A, przepraszam. Jagoda Wątroba będzie wypinać pierś po ordery? Bo Ćwik skrytykował ustami roztocza inwestycję, więc pewnie go nie będzie :) Zacytuj

dodano: 10:30, 30 sierpnia 2018 przez: ORMO

Oczywiście, że sukces, nikt nie potrafił zbudować tej drogi. Wszyscy się bali Żydów, pieniędzy nie było, a on bez kredytu to zrobił. Ludzie go za to wybiorą. Zacytuj

dodano: 00:27, 30 sierpnia 2018 przez: Zmc

Sukces pana prezydenta lacznik jest jeszcze tylko atlas zlote nozyczki i tniemy w blasku fleszy tak to już robili dawno towarzysze widzę cofamy się zamiast rozwiać Zacytuj

dodano: 21:07, 29 sierpnia 2018 przez: observer

krytykujmy, hejtujmy - przecie z wybory za pasem. Zacytuj

dodano: 21:06, 29 sierpnia 2018 przez: observer

może i budowano przez miesiąc - chyba made in china. A w tym przypadku nie należy zapominać, że w okresie budowy łącznika był okres zimowy. Ale cóż - wybory, a więc krytykujmy na potęgę! Zacytuj

dodano: 17:57, 29 sierpnia 2018 przez: Reginis

I do tego pasy rozgraniczjące wjazd na rondo sa tak namalowanye, że miejscowi mistrzowie kierownicy nie ogarniają... Zacytuj

dodano: 17:22, 29 sierpnia 2018 przez: obywatel RP Zamosc

KILOMETR AUTOSTRADY TRWA BUDOWA MIESIADZ A TU OK 700M 17MIESIECY COFNELISMY SIE DO KOMUNY TAM TAK BUDOWANO.......... Zacytuj