gminazamosc.tv

Bolesław Leśmian w ilustracji-BWA Galeria Zamojska

dodano: 10 sierpnia 2018

BWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy p.t. "Bolesław Leśmian w ilustracji" dnia 16 sierpnia (czwartek), o godz.17.00.

Wystawa jest pokłosiem ubiegłorocznego XXXIII Międzynarodowego Pleneru Ilustratorów, który odbył się w czasie obchodów roku Bolesława Leśmiana w Zamościu.
Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć promocja nowego albumu ilustracji poświęconego Poecie. Patronat Honorowy- Andrzej Wnuk- Prezydent Miasta Zamość. Organizator- BWA Galeria Zamojska.


BWA Galeria Zamojska

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 11:55, 14 sierpnia 2018 przez: Sandra L

Dodam jeszcze , że właścicielem tego budynku jest miasto a wiec tym bardziej nie powinno być problemu Zacytuj

dodano: 11:42, 14 sierpnia 2018 przez: Sandra L

Idealne miejsce na wystawę poświęconą Bolesławowi Leśmianowi byłoby w budynku przy ul. Bazyliańskiej 19 ( dawna Centralka ), w którym poeta mieszkał i tworzył . Od strony Kościoła św. Mikołaja ( oo Redemptorystów ) w budynku tym znajduje się pusty lokal ( kiedyś był tam bank BGŻ) na ścianie którego umieszczono pamiątkową tablicę poświęconą Leśmianowi ( miejsce postoju na szlaku wszystkich wycieczek turystycznych ) Aż prosi się aby w lokalu tym urządzić muzeum Bolesława Leśmiana, w którym oprócz eksponatów związanych z życiem i twórczością poety można by organizować wszelkiego rodzaju wystawy, wieczorki poetyckie, recitale , etc. Do tego jeszcze, budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie Rynku Wodnego, gdzie organizowane są spotkania w ramach festiwalu stolica języka polskiego. Miejsce zatem idealne. Pomysł poddaję pod rozwagę Prezydenta i Rady Miasta Zacytuj