gminazamosc.tv

Pijany chciał zawieźć kolegę do lekarza

dodano: 13 lipca 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

W przeciągu jednej doby policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm pijanym kierowcom. Pierwszy z nich, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego po tym jak wyprzedzał inne auto w miejscu objętym zakazem. Jak się okazało, 28-latek z gm. Wyryki wsiadł za kierownicę volswagena z mając 1,5 promila alkoholu i w tym stanie chciał zawieźć kolegę do lekarza. Kolejny zaś, 37-latek z Białej Podlaskiej, na widok patrolu zaczął uciekać najpierw autem, a później próbował schować się w altance przed policjantami. Kierowca oprócz tego, że wsiadł za kierownicę z ponad promilem alkoholu w organizmie, nie miał uprawnień do kierowania.

Każdego dnia policjanci podczas pełnionej służby dbają o bezpieczeństwo na drogach i zwracają szczególną uwagę na wszelkie rażące wykroczenia popełniane przez kierowców. Wczoraj, ok. 18:20 policjanci ruchu drogowego zatrzymali na ul. Lubelskiej we Włodawie kierowcę volswagena, który wyprzedzał inny pojazd w miejscu objętym zakazem. Podczas kontroli badanie alkomatem wykazało, że 28-letni mieszkaniec gm. Wyryki ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Swoje zachowanie mundurowym tłumaczył tym, że chciał zawieźć kolegę do lekarza.
Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów ok. 02:30 w Okunince. Na widok patrolu, zaczął uciekać najpierw swoim fordem, a następnie po wjechaniu na teren jednego z ośrodków wypoczynkowych wysiadł z niego i próbował schować się w znajdującej się tam altance. Jak się okazało, 37-latek z Białej Podlaskiej, oprócz tego, że wsiadł za kierownicę z ponad promilem alkoholu, nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz