gminazamosc.tv

Miały zostawić paczkę, ukradły pieniądze

dodano: 12 lipca 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży, do której doszło wczoraj w Zwierzyńcu. Z relacji 77-letniego mężczyzny wynika, że dwie kobiety weszły do jego mieszkania pod pretekstem pozostawienia paczki, którą miały dostarczyć sąsiadowi. Po wyjściu nieznajomych, gospodarze zorientowali się, że z domu zniknęły ich oszczędności. Apelujemy o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

Wczoraj do Posterunku Policji w Zwierzyńcu przyszedł 77-letni mężczyzna i poinformował, że został okradziony. Zrelacjonował, że do mieszkania przyszły dwie młode kobiety i poprosiły o pomoc w dostarczeniu paczki dla sąsiada. Mężczyzna nie chciał się zgodzić, jednak kobiety nalegały i pokazując zawartość paczki, weszły do środka.
W czasie wizyty były bardzo głośne, co rozpraszało uwagę domowników. Mężczyzna nie zgodził się na przyjęcie paczki, więc kobiety wyszły z domu. 77-latek przez okno mieszkania obserwował  jak te oddalają się i pewnej chwili dołącza do nich trzecia kobieta. Kilka minut po nietypowej wizycie gospodarz zauważył, że z mieszkania zginęły pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. O zdarzeniu postanowił powiadomić policję.
Mundurowi ustalili, że tego samego dnia kobiety o podobnym rysopisie w taki sam sposób próbowały wejść do innych mieszkań. Z uwagi jednak na zdecydowaną postawę właścicieli – ich zamiary nie powiodły się. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują osób, które dokonały kradzieży.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz