gminazamosc.tv

VIII Lubelskie Forum Bibliotekarzy

dodano: 16 maja 2018, źródło: www.lubelskie.pl

Dziś w Bibliotece im. Hieronima Łopacińskiego odbyło się VIII Lubelskie Forum Bibliotekarzy organizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wśród przybyłych gości znalazła się Jolanta Janiec, bibliotekarka z województwa lubelskiego, która zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bibliotekarz Roku 2017”. Nagrody i wyróżnienia wręczył Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

VIII Lubelskiego Forum Bibliotekarzy organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Lublinie. Uczestnikami Forum byli przedstawiciele Zarządu Głównego SBP w Warszawie, bibliotekarze, środowisko akademickie oraz kadra zarządzająca instytucjami kultury województwa lubelskiego i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.
– Jest mi bardzo miło, że mogę dziś z Państwem dzielić się radością. To radość z faktu, że środowisko bibliotekarzy w naszym województwie jest aktywne i kreatywne. Samorząd województwa lubelskiego współpracuje z bibliotekami bardzo chętnie. Wnioski, które do nas trafiają zawsze staramy się rozpatrywać przychylnie. Wiem jak ważne jest to, aby rozwój edukacyjno-kulturalny w województwie lubelskim był wspierany odpowiednimi środkami. Dziś działalność bibliotekarzy to nie tylko układanie książek na półkach. To nieustanna praca edukacyjna, podnoszenie kultury języka i pielęgnowanie wartości historycznych, podążając jednocześnie z duchem czasu – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz