gminazamosc.tv

Wzywamy do dymisji Zbigniewa Ziobro!

dodano: 22 marca 2018

Wzywamy do dymisji Zbigniewa Ziobro! Prokurator Generalny stwierdza, że jego własna ustawa o IPN jest niekonstytucyjna. To absurd!

Pismo Prokuratora Generalnego skierowane do Trybunału Konstytucyjnego w którym Prokurator Generalny krytykuje ustawę, która wyszła z ministerstwa sprawiedliwości to według nas jednoznaczne przyznanie się do winy przez Zbigniewa Ziobrę.
–To minister Ziobro bierze na siebie odpowiedzialność za zniszczenie relacji Polska-Izrael, Polska-Stany Zjednoczone, za to, że krzywdzące dla Polaków sformułowanie „polskie obozy śmierci” pojawiło się kilkanaście milionów razy w debacie publicznej. – powiedziała na konferencji prasowej posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.
W naszej ocenie za takim przyznaniem się do winy powinny iść czyny. Człowiek z poczuciem odpowiedzialności powinien podać się do dymisji. Nie sądzimy jednak, by minister Ziobro miał tyle odwagi.
Ponadto posłanka Paulina Hennig-Kloska dodała, że zarówno minister Ziobro i Patryk Jaki nie tyko powinni podać się do dymisji, ale i przeprosić Polaków. W opinii Prokuratora Generalnego czytamy bowiem: „powstało dysfunkcyjne prawo, którego skutkiem mogą być rezultaty przeciwne do zakładanych. W konsekwencji może doprowadzić do podważenia autorytetu państwa polskiego, które nie będzie mogło wyegzekwować prawa”
–Dziś okazuje się, że nie przeanalizowaliście prawnych aspektów tych przepisów, czy są zgodne z Konstytucją, mimo że mieliście na to wiele miesięcy. Czytamy, że przepisy wprowadzone ustawą o IPN naruszają zasady demokratycznego państwa prawa, naruszają artykuł 2 Konstytucji. Mieliście dwa lata, by to ocenić, a wrzuciliście tę ustawę w bezczelny sposób na posiedzenie sejmu, doprowadzając do dyplomatycznego kryzysu.- zakończyła posłanka Paulinka Hennig-Kloska.









Biuro Komunikacji Nowoczesnej

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 14:00, 23 marca 2018 przez: xxv

Co wy tutaj pierdolicie? Ile wam tamci zapłacili bo na pewno nie w czynie społecznym to zostało skopiowane. Zacytuj

dodano: 11:53, 23 marca 2018 przez: tomek

MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Zacytuj