gminazamosc.tv

Lubelskie jednym z najlepszych europejskich regionów przyszłości!

dodano: 14 marca 2018, źródło: www.lubelskie.pl

Lubelskie podczas targów MIPIM w Cannes odebrało nagrodę. Jesteśmy jednym z najlepszych Europejskich Regionów Przyszłości! Województwo Lubelskie w tegorocznym rankingu „European Cities and Regions of the Future 2018/19” – „Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2018/19” zajęło 8. miejsce w kategorii: TOP 10 fDi’s Mid-Sized European Regions of the Future 2018/19 – Najlepszych 10. Średnich Europejskich Regionów Przyszłości 2018/19 – Strategia przyciągania Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych.

W powyższej kategorii złożono 146 wniosków. W składanej dokumentacji lokalizacje przedstawiły szczegółowe informacje na temat strategii promowania BIZ, które następnie zostały ocenione przez Panel sędziowski fDi.
Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w dniu dzisiejszym podczas targów MIPIM w Cannes. Udział w tej najważniejszej i najbardziej prestiżowej imprezie targowej Starego Kontynentu to niepowtarzalna szansa dla województwa lubelskiego na wzmacnianie w środowisku biznesowym mocnej, silnej i konkurencyjnej marki regionu o sprzyjającym klimacie inwestycyjnym.
– Cieszę się, że Województwo Lubelskie zostało zauważone i docenione w tym rankingu. Mimo że jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się województw w Polsce, nadal pozostajemy jednym z najmniej odkrytych regionów w kraju i Europie. Dzięki działaniom podejmowany przez zespół Biznes Lubelskie inwestorzy przyjeżdżający z wizytą są pozytywnie zaskoczeni potencjałem regionu. W 2017 roku działania zespołu Biznes Lubelskie zostały docenione przez Komisję Europejską i zdobyliśmy nagrodę EEPA (European Enterprise Promotion Awards) na poziomie krajowym, w kategorii Wspieranie internacjonalizacji biznesu. Często przedstawiam Biznes Lubelskie jako pierwszy, administracyjny start-up w Polsce. Startupy rozwijają są w nieubłaganie szybkim tempie. Jako start’up – elastyczność i łatwe dostosowywanie do szybko zmieniającego się środowiska biznesowego jest prawdopodobnie naszą największą przewagą konkurencyjną – komentuje wyróżnienie Artur Habza, dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej.
Ranking został opublikowany w lutym przez FDi Magazine, a przeprowadza go sekcja fDiIntelligence (wywiadownia gospodarcza i wersja online FDi Magazine). Oba te serwisy poświęcone są bezpośrednim inwestycjom zagranicznym(Foreign Direct Investments) i są serwisami Financial Times’a. FDi Intelligence jest największym tego typu centrum kompetencji poświęconym FDI na świecie. Specjalizuje się we wszystkich obszarach związanych z bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi, promocją inwestycji i rozwojem gospodarczym, pełen pakiet usług serwisu obejmuje: m.in. najlepsze w branży narzędzia wywiadowcze do opracowywania strategii FDI i identyfikacji potencjalnych inwestorów, organizują imprezy poświęcone tej tematyce i skupiające inwestorów.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz