gminazamosc.tv

Kto zlikwidował tablicę upamiętniającą postać Róży Luksemburg?

dodano: 13 marca 2018

W imieniu Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej protestuję przeciwko aktowi wandalizmu, jakiego dopuszczono się w dniu dzisiejszymdokonując demontażu tablicy pamiątkowej poświęconej Róży Luxemburg, z kamienicy przy ul. Stanisława Staszica 37.

Sojusz Lewicy Demokratycznej żąda przekazania Radzie Miejskiej SLD decyzji administracyjnej, na mocy której dokonano likwidacji tablicy,a także wyjaśnienia podstawy prawnej i merytorycznego uzasadnienia likwidacji tablicy pamiątkowej poświęconej najbardziej znanej w świecie postaci związanej z Zamościem.
Żądamy również ujawnienia wnioskodawcy, lub wnioskodawców oraz osoby lub osób, które podjęły decyzję polityczną i decyzję administracyjną w sprawie likwidacji tablicy.
Oczekujemy bezzwłocznego zajęcia stanowiska w sprawie i udzielenia Radzie Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Zamościu odpowiedzi na niniejszy e-mail.

Roman Podświadek
Przewodniczący
Rady Miejskiej SLD w Zamościu
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz