gminazamosc.tv

Pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia

dodano: 13 marca 2018, źródło: invest.lubelskie.pl

Pierwsza na Lubelszczyźnie konferencja cyklu Dobra Energia odbędzie się 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Będzie to doskonała okazja, by w gronie ekspertów i praktyków porozmawiać o tym, jakich zmian i innowacji potrzebuje polska energetyka.

Energia elektryczna jest jednym z najważniejszych „towarów” w XXI w. Przez dekady wytwarzana była w sposób nonszalancki - poprzez spalanie paliw kopalnych i bez szanowania potrzeb środowiska, czy lokalnych społeczności. To się jednak zmienia. Nowoczesne technologie wytwarzania energii ze słońca, wiatru, czy biomasy; możliwości łączenia tych źródeł i magazynowania energii wyznaczają nowy kierunek w rozwoju sektora energetycznego. Także w Polsce. Dokąd ta rewolucja energetyczna nas zaprowadzi? Które odnawialne źródła będą wiodące, a które powinny pełnić funkcję wspierającą? Skąd brać pieniądze na zmiany w energetyce? Jaką rolę w tej przemianie odgrywają samorządy, a jaką mieszkańcy? Czy i jak OZE powinny zasilać energetykę konwencjonalną. To tylko niektóre pytania, z którymi muszą zmierzyć się dziś włodarze polskich miast, gmin, regionów, a także przedsiębiorcy, naukowcy i wreszcie mieszkańcy. Wspólnie z nimi chcemy znaleźć na nie odpowiedzi w trakcie konferencji „Dobra Energia”, którą organizujemy wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.
Już 27 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym o wyzwaniach przyszłości w energetyce rozmawiać będziemy w wyjątkowym gronie. W „Dobrej Energii” udział wezmą m.in.:  Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Matthias Rehm z ambasady Republiki Federalnej Niemiec, Bartłomiej Zysiński z Polskiej Izby Magazynowania Energii, Beata Wiszniewska z Polskiej Izby Energetyki Odnawialnej, czy Marek Zimakowski – Wójt Gminy Przywidz.
Zaproszeni samorządowcy opowiedzą, jak ich regiony, miasta, czy gminy wykorzystują OZE, co robią by oszczędzać energię. Eksperci z organizacji branżowych opowiedzą o najświeższych nowinkach technicznych w obszarze OZE, zarządzania energią i jej oszczędzania; a przedstawiciele biznesu odpowiedzą na pytanie: - Czy OZE się naprawdę opłaca? 
Nie zabraknie inspiracji, konkretnych przykładów, pomysłów i porad.
Oprócz dyskusji o wytwarzaniu energii, porozmawiamy także o jej oszczędzaniu. Zaproszeni eksperci wyjaśnią, które technologie pozwolą obniżyć rachunki za energię w firmie, domu, mieście, czy całej gminie nawet o jedną trzecią. „Dobra Energia” to także unikalna szansa do zawarcia cennych znajomości i nawiązania realnej współpracy - łączy bowiem samorządowców, przedsiębiorców oraz mieszkańców.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz