gminazamosc.tv

Lekcja wychowania obywatelskiego u wojewody

dodano: 06 marca 2018, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek spotkał się z uczniami  klasy trzeciej z oddziału gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie w ramach lekcji wychowania obywatelskiego.

Wizyta młodzieży w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim rozpoczęła się od przedstawienia podstawowych informacji na temat LUW oraz specyfiki pracy w administracji publicznej. Następnie goście mieli możliwość zapoznania się z topografią budynku oraz jego historią w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym elementem wizyty było spotkanie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem.
 
Młodzież miała również okazję zobaczyć wybrane odznaczenia państwowe nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach organizowanej podczas lekcji gry sytuacyjnej uczniowie wcielili się w role m.in. urzędników, mieszkańców i przedstawicieli życia publicznego, których zadaniem było wypracowanie kompromisu w sprawie budowy drogi.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 09:35, 07 marca 2018 przez: do przedmówcy

Wyłącz TVN i zacznij myśleć. Zacytuj

dodano: 21:52, 06 marca 2018 przez: ********

Czego on chce od tych dzieci???na marsz ONR-u zaprowadzić? Zacytuj